Praha: Radní Plamínková otevřela včelařský Areál Mája

20. 5. 2015 18:59

Radní hl. m. Prahy Jana Plamínková dnes v Ruzyni slavnostně otevřela vzdělávací agroenvironmentální centrum, včelařský Areál Mája. Tvoří jej ukázkový včelín s pěti včelstvy, včelařský park s více než stovkou včelařsky významných rostlin, demonstrační pavilon včelařských dovedností a včelařské historie. 20. květen je mezinárodním dnem včelařství, a proto bylo otevření centra směřováno právě na něj.

Praha: Radní Plamínková otevřela včelařský Areál Mája
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Prahu
reklama

„Magistrát hlavního města Prahy si uvědomuje, že v posledních desetiletích na území Prahy značně poklesla přítomnost nejvýznamnějšího opylovatele, kterým je včela medonosná. Proto velice vítám otevření Areálu Mája, který přispívá k naší dlouhodobé strategii výchovy a vzdělávání občanů k lepší znalosti přírody a dějů v ní.

Přeji Areálu Mája hodně spokojených návštěvníků a děkuji nadšencům ze Spolku pro rozvoj včelařství Mája, kteří tento areál za vlastní prostředky a vlastníma rukama vybudovali,“ řekla radní Jana Plamínková.

Pro uchování zdravého životního prostředí je úloha včel nezastupitelná. Cílem spolku Mája je umožnit pražské veřejnosti bezpečné seznámení s chovem včel ve vztahu k problematice životního prostředí a vytvořit pražské mládeži a školám kvalitní zázemí pro poznání základů oboru včelařství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kladno: Město zaplatí dětem zkušební šetrné PCR testování ze slin

16:56 Kladno: Město zaplatí dětem zkušební šetrné PCR testování ze slin

Obnovení prezenční školní docházky pro žáky 1. stupňů základních škol a pro předškoláky je podmíněno…