Praha: U kongresového centra šlo o výjimečnou spolupráci

16.01.2014 13:53 | Zprávy

Po svém oddlužení má Kongresové centrum Praha (KCP) všechny předpoklady, aby se ve své oblasti zařadilo k nejlepším a nejžádanějším na světě. Nová budoucnost KCP slibující průkazný profit ale není jediným úspěchem v boji o jeho záchranu.

Praha: U kongresového centra šlo o výjimečnou spolupráci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled přes Vršovice na Pražský hrad

Ohlasy na zvolené řešení také dokazují nevšední spolupráci všech zúčastněných – velmi rozdílných lidí na rozdílných pozicích. Ti se v tomto případě povznesli i nad rozdílnou politickou příslušnost.

„Opravdu a velmi vážně chci vyzdvihnout spolupráci, kterou jsme získali na ministerstvu financí a ze strany většiny kolegů, kteří sedí v dozorčích orgánech. Jen málokdy v životě jsem zažil tak aktivní a pozitivní spolupráci, jakou jsme prožívali v posledních třech měsících. Dokázali jsme něco, čemu bychom ještě před rokem nevěřili. Navíc v čase, který v podobných záležitostech nemá u nás obdobu. Máme  z toho upřímnou radost,“ uvedl náměstek primátora, radní pro kulturu a zároveň předseda představenstva KCP Václav Novotný, jehož týmu se podařilo úspěšně završit dlouhodobá jednání o oddlužení „Kongresáku“.

Právě náměstek Novotný dlouhodobě apeloval na průkazný potenciál, který Kongresové centrum nabízí, a rizika, která by hrozila jeho rozprodáním či zbouráním.

„Jsme šťastní, že se nám to podařilo. Jsem tady jedenáct let, ale teprve díky panu náměstkovi jsme uspěli,“ potvrdila bývalá členka dozorčí rady a současná místopředsedkyně představenstva KCP ing. Ivana Romanovská z ministerstva financí.

Novotný současně upozornil, že současný cenný výsledek, který přinesl záchranu, nelze považovat za cíl, ale naopak začátek. Důkazem toho jsou i vedením KCP už předložené reálné plány modernizace, po které bude objekt splňovat veškeré nároky na pořádání i těch nejvýznamnějších akcí v oblasti kongresové turistiky domácího i mezinárodního významu.

Generální ředitel Kongresového centra Praha ing. Michal Kárník neopomenul ve vzpomínce poděkovat bývalému předsedovi představenstva KCP ing. Zdeňku Hrubému, který se o záchranu objektu rovněž zasazoval. Ten však loni v srpnu tragicky zahynul v Himalájích a na jeho pozici ho musel v krizové situaci zastoupit právě náměstek Novotný. V tak krátké době totiž bylo prakticky vyloučeno, aby se  jakýkoliv další potencionální náhradník stihl se situací kolem KCP včas obeznámit a připravit pro jednání s vládou. Michal Kárník tuto situaci popisuje: „Ta rychlost, s jakou jsme situaci řešili, byla úžasná, ale stálo to hodně energie.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Magistrát hl.m. Prahy

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známka

Podle vás její zdražování není na místě a já s vámi úplně souhlasím. Zajímá mě tak jedno. Když budete ve vládě, zastavíte zdražování? A neuvažujete třeba i zlevnění, protože tato vláda ji zvedla dost, i když jak sám tvrdíte to neodpovídá stavu, v jakém u nás dálnice jsou. A ještě proč není nic jako ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Festival Finále Plzeň zahájí film Franz Agniezky Holland

19:44 Plzeň: Festival Finále Plzeň zahájí film Franz Agniezky Holland

Od 26. září do 1. října 2025 se Plzeň opět promění v srdce českého filmu – proběhne 38. ročník festi…