ČEZ: Světový den vody - pochod z Ohníče po tělese labského přivaděče neměl chybu

23.03.2026 11:59 | Tisková zpráva

Světový den vody si v sobotu připomnělo zhruba 150 návštěvníků Informačního centra Skupiny ČEZ v Elektrárně Ledvice.

ČEZ: Světový den vody - pochod z Ohníče po tělese labského přivaděče neměl chybu
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Většina z nich rovněž absolvovala 6,5 km dlouhý pochod z vlakové stanice v Ohníči, přičemž kopírovali v zemi ukrytý labský přivaděč vody. Někteří si přitom zopakovali loňský výšlap, kdy se infocentrum připojilo v rámci Skupiny ČEZ k oslavám dne vody vůbec poprvé. Kromě zájemců o industriální a hlavně pěší turistiku, kteří se o pochodu dozvěděli díky různým médiím a internetu, byli na pochod pozváni studenti a pedagogové z UJEP Ústí nad Labem a návštěvníci Domova dětí a mládeže v Bílině či Střediska volného času v Mostě.

„V loňském roce se nám tato turisticko-vzdělávací akce velmi povedla. Všem zúčastněným se líbilo spojení příjemné procházky s připomenutím toho, jak je voda pro nás všechny důležitá, a to nejen v energetice. Děti motivovala i odměna, kterou obdržely v infocentru po splnění všech úkolů, jež na ně cestou čekaly. I nyní proto byly na přibližně 6,5 km dlouhé trase ukryté otázky na téma vody, obnovitelných zdrojů, energetiky a ekologie. O historii elektrárny a výrobě pohovořil její ředitel Miroslav Svoboda a speciálně studentům UJEP v Ústí nad Labem se věnoval Richard Seydl, vedoucí odboru chemické režimy, takže pro ně byl pochod i jakýmsi odborným seminářem. V infocentru pak všichni účastníci opět obdrželi zlatou čokoládovou medaili za účast. Výstup na rozhlednu byl samozřejmostí, čekající si mezitím mohli prohlédnout naši expozici. Pro ty menší jsme v předstihu připravili i tvůrčí velikonoční dílničky,“ shrnula průběh akce Zdena Zolotarjov, průvodkyně Infocentra Skupiny ČEZ v Elektrárně Ledvice. Neopomněla se zmínit také o tom, že loni cestou objevená výborná vesnická cukrárna se stala jedním z dílčích cílů i letos.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

19:34 ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

Teplo z nové kogenerační jednotky v Mechové ulici, která zároveň dodává do sítě elektřinu, už proudí…