Praha chce v budování cyklostezek spolupracovat se Středočeským krajem

25.05.2011 16:27

Hlavní město chce na výstavbě cyklostezek spolupracovat se Středočeským krajem a společně se podílet na plynulém propojení stávajících tras.

Praha chce v budování cyklostezek spolupracovat se Středočeským krajem

Myšlenku koordinace zastává předseda Výboru pro volný čas, sport, cyklostezky a výstavnictví Zastupitelstva hlavního města Prahy (ZHMP) Petr Bříza. Inicioval proto setkání s vedoucím Odboru regionálního rozvoje Středočeského kraje Oldřichem Vytiskou.

„V dnešní době jsou cyklostezky v metropoli velmi populární. Řada Pražanů ale na kole vyjíždí i do různých míst Středočeského kraje a naopak. Aby byly trasy kvalitní a plynule na sebe navazovaly, je zapotřebí jejich výstavbu v budoucnu plánovat společně se Středočeským krajem. Stávající síť cyklostezek je pak nutné dodatečně propojit," uvedl Petr Bříza.

K setkání s Oldřichem Vytiskou jej přiměly také konkrétní případy, kdy se chybějící spolupráce hlavního města a Středočeského kraje ukázala jako problematická. Jedná se například o nově budovanou cyklostezku ve Vestci u Prahy, jež měla propojit Prahu s Týncem nad Sázavou a v současnosti končí uprostřed pole. Chybějící část spadala původně do katastru Městské části Praha - Kunratice, nyní ale patří obci Šeberov. Návaznost stavebních prací se zde proto nepodařilo zkoordinovat. 

Nový vývoj bude i u cyklostezky mezi Prahou a Klecany, kterou se rozhodl vybudovat Středočeský kraj. Trasa navazuje na velmi frekventovanou pražskou pravobřežní trasu. Do této cyklostezky město zabudovalo také nový asfaltový úsek pod Trojským zámečkem. Cyklodopravu tak Pražanům zpříjemní i kvalitní povrch, který zároveň rozšíří i možnosti in-linového bruslení až na území středních Čech.

Petr Bříza má také v úmyslu iniciovat zřízení cyklistické sekce na internetovém portálu Praha Sportovní, jež by zájemcům nabídla například ucelený seznam tipů na výlety po cyklostezkách z Prahy do středních Čech a naopak. „Jednalo by se o jakéhosi průvodce, který by nabídl nejrůznější cíle a trasy podle náročnosti a délky, informoval by o možnostech občerstvení i dopravě," sdělil Petr Bříza a doplnil: „Projekt by se uskutečnil v koordinaci nejen se Středočeským krajem, ale i Českými drahami. Kola je totiž možné bez problémů přepravovat vlakem, a tak bychom vždy v rámci jednotlivých výletů zájemce zároveň informovali o přesných časech odjezdů vlaků do Prahy či z Prahy. Vše potřebné by tak měli na zmíněné internetové stránce. Během jednání jsme se dále dohodli na vypracování studie, která by zmapovala vytipované lokality a současný stav stezek."

Dálší zprávy z Prahy naleznete ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Magistrát hl.m. Prahy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jindřichův Hradec: Dobrovolní hasiči trénovali záchranu tonoucího z ledu

21:11 Jindřichův Hradec: Dobrovolní hasiči trénovali záchranu tonoucího z ledu

O víkendu absolvovali členové Zásahové jednotky Sboru dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec na rybní…