Praha poskytne další dotace městským částem na rekonstrukce bytových jednotek a odkup ubytovny

18.12.2020 20:28 | Zprávy
autor: PV

Zastupitelstvo hlavního města Prahy na čtvrtečním jednání rozhodlo o dalším uvolnění finančních prostředků z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Díky tomu čeká rekonstrukce 31 bytových jednotek spravovaných Prahou 3 a dvě bytové jednotky městské části Praha 22. Dále zastupitelé schválili dotaci na koupi ubytovny, taktéž na území Prahy 22.

Praha poskytne další dotace městským částem na rekonstrukce bytových jednotek a odkup ubytovny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

„Rekonstrukci bytů Prahy 3 jsme podpořili částkou 16 milionů korun. Všech 31 bytů, které se za tyto náklady opraví, bude po dobu deseti let obsazovat hlavní město Praha. Stejně tak jeden ze dvou bytů určených k rekonstrukci v Praze 22,“ uvedl pražský radní pro oblast bydlení a transparentnosti Adam Zábranský.

Největší část peněz půjde na dotaci na koupi ubytovny, která se nachází v městské části Praha 22, jde o 36 milionů Kč. Po odkupu budou kapacity budovy transformovány na dostupné a chráněné bydlení. Podmínkou poskytnutí dotace na nákup ubytovny je dohoda, že po rekonstrukci bude 75 % bytů přenecháno do dispozice hlavního města Prahy. Praha 22 bude na samotnou rekonstrukci objektu rovněž žádat o dotaci z Fondu rozvoje dostupného bydlení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Zabavení majetku

Jak vysvětlíte, že jste v minulém volebním období předložili zákon o zabavení majetku a teď jste proti němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Rybníček v Mozartově ulici bude otevřen v květnu

10:23 Karlovy Vary: Rybníček v Mozartově ulici bude otevřen v květnu

Rybníček v Mozartově ulici prošel od podzimu úpravou.