Praha poskytne investiční dotace ÚPMD a IKEM

13.06.2018 8:35

Na návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka Rada hl. m. Prahy dnes souhlasila s poskytnutím investiční dotace ve výši 4 460 000 Kč Ústavu pro péči o matku a dítě (ÚPMD) a investiční dotace ve výši 2 000 000 Kč Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Finanční prostředky pro obě zdravotnická zařízení musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

Praha poskytne investiční dotace ÚPMD a IKEM
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

ÚPMD  požádal o investiční dotaci na obnovu vybavení oddělení šestinedělí a pořízení simulátorů. V současnosti řeší tíživou situaci na oddělení šestinedělí, které ročně ošetří 3 000 – 3 500 žen a 4 000 – 4 500 novorozenců s trvalým bydlištěm na území hlavního města. Oddělení šestinedělí a porodní sál nutně potřebuje obnovit zdravotnické prostředky pro novorozence a matky. Jedná se např. o závěsné lékařské svítidlo na vyšetřovnu, ultrazvukový přístroj včetně sond, CTG sond, monitor fyziologických funkcí pro novorozence, přístroje pro měření tkáňové oxygenace, pulsní oxymetry pro monitoraci novorozenců a transkutánní monitor na měření transkutánních plynů.

ÚPMD je zároveň sídlem katedry gynekologie a porodnictví Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví. Ke zkvalitnění výuky přispěje Simulátor rodičky a Novorozenecký simulátor, které budou využity pro výuku studentů a zdravotních záchranářů.

IKEM požádal o investiční dotaci na zakoupení přístrojů pro lékařskou činnost a výzkum. Jde o EKG MQAC 5500HD, konvexní sondu, kardiosondu, tlakový monitor včetně doplňkových manžet, stolní chlazenou centrifugu, CO2 inkubátor s horkovzdušnou sterilizací, hlubokomrazící box a transmitery pro malá laboratorní zvířata. Pořízením přístrojů se zvýší úroveň lékařské péče, u výzkumu podmínky pro práci výzkumných pracovníků.

„Všechny poskytnuté prostředky jdou na vybavení, o které zmiňované ústavy samy požádaly. Máme tedy jistotu, že přispějí ke zlepšení péče o pacienty i k usnadnění práce zdravotních pracovníků. ÚPMD je také sídlem katedry gynekologie, zároveň tedy přispějeme i ke zkvalitnění výuky. Kvalifikovaní pracovníci jsou pro nás klíčoví, a proto mě dvojnásob těší, že Praha může tímto způsobem pomoci,“ uvedl radní hl. m. Prahy Radek Lacko. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: V Jiráskově ulici panuje ohnivé léto!

20:33 Jihlava: V Jiráskově ulici panuje ohnivé léto!

Jiráskovu ulici zaplavily ohnivé barvy lilií, které zde nechal vysázet odbor životního prostředí. Po…