Praha představuje novou studii Nákladového nádraží Žižkov. Její podobu mohou ovlivnit občané

12.02.2021 18:00 | Zprávy
autor: PV

Někdejší nákladové nádraží na Žižkově je jedním z nejvýznamnějších brownfieldů v širším centru Prahy. Cílem města je, aby zde vznikla moderní městská čtvrť s byty, obchody, školou a parky.

Praha představuje novou studii Nákladového nádraží Žižkov. Její podobu mohou ovlivnit občané
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

K tomu je zapotřebí změna územního plánu, která dnes výstavbu v území neumožňuje. Proto Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) zpracoval urbanistickou studii s prvky regulačního plánu a dnes ji spolu se změnou územního plánu představí v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Do celého procesu IPR zapojuje obyvatele, kteří můžou ke studii až do konce března podat připomínku. Ke změně územního plánu pak do 23. 2. 2021.

Nákladové nádraží Žižkov, jež je v současnosti nevyužité, se přemění v rezidenční čtvrť s parky. Jen území samotného areálu bývalého nádraží, rozdělené mezi několik vlastníků, nabídne bydlení až pro 15 000 obyvatel. Aby zde mohla začít výstavba, je nutná změna územního plánu, která je pořizována již od roku 2009. Ta je v současnosti ve fázi veřejného projednání a až do 23. 2. k ní může každý uplatnit svou připomínku.

„Běžně mohou občané ke změně územního plánu dávat připomínky sedm dní. Ovšem v případě Nákladového nádraží Žižkov je změna územního plánu veřejnosti představena v CAMPu nad rámec běžného procesu, a doba pro podání připomínek je tak celkem čtrnáct dní. Lidé díky tomu mají možnost se s masterplanem a změnou územního plánu seznámit v předstihu a v dostatečném čase případné připomínky připravit,“ říká Petr Hlaváček, 1. náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast územního plánování.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žatec: Kulturní léto 2026

13:44 Žatec: Kulturní léto 2026

Město Žatec zve všechny obyvatele i návštěvníky na sérii letních akcí Kulturní léto 2026, která běhe…