Praha staví protipovodňovou ochranu

02.06.2013 9:58

O povodňové situaci v Praze dnes od rána jedná na Nové radnici na Mariánském náměstí Krizový štáb hl. m. Prahy svolaný 1. náměstkem primátora Tomášem Hudečkem (TOP 09), pověřeným kompetencemi primátora hl. m. Prahy.

Praha staví protipovodňovou ochranu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Prahu
reklama

„Současně s vyhlášením 2. stupně povodňové aktivity jsme časně ráno rozhodli o zahájení výstavby protipovodňových opatření podle povodňového plánu ve Stromovce, v Libni, na Zbraslavi, v Modřanech a na Kampě. Vzhledem ke stávající prognóze nyní už Praha staví kompletní protipovodňovou ochranu. O pomoc jsme požádali armádu, vojáci by měli doplnit potřebný počet lidí na stavbu protipovodňových zábran. Na naši žádost pomohou některé soukromé firmy s dopravou,“ řekl náměstek Hudeček. Jak doplnil, jednotný záchranný systém hl. m. Prahy v této chvíli pracuje naplno a je připraven na další vývoj, kdy se očekává ještě zvýšení hladin na Vltavě, Berounce i Sázavě. Podle aktuální situace budou případně uplatněna i některá další opatření v dopravě individuální a hromadné.

V souvislosti se stavbou protipovodňových zábran byl přerušen provoz tramvajové linky č.  17 v úseku Nádraží Holešovice – Ke Stírce. Ze stejného důvodu byl také přerušen provoz autobusových linek Pražské integrované dopravy v ulici K Hrnčířům.

V 10.30 hodin bude jednání Krizového štábu pokračovat, jsou na něj přizváni zástupci Krizových štábů městských částí hl. m. Prahy.

V provozu je bezplatná informační linka MHMP 800 100 991, kam se mohou lidé obracet s dotazy v souvislosti s povodňovou situací. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Magistrát hl.m. Prahy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město letos přidá majitelům na opravy památkově chráněných budov téměř 10 milionů

21:10 Hradec Králové: Město letos přidá majitelům na opravy památkově chráněných budov téměř 10 milionů

O příspěvek z městského rozpočtu na výměnu oken, dveří či opravu fasády si budou moci požádat majite…