Praha už ví, jak rozdělí stamiliony z EU

25.06.2013 6:31 | Zprávy

Kam přijdou stamiliony korun poskytnuté Evropskou unií? Praha už se rozhodla. Zastupitelstvo hlavního města Prahy včera odsouhlasilo přidělení evropských dotací z Operačních programů Praha – Adaptabilita a Praha – Konkurenceschopnost. Určeny budou jak pro investiční tak neinvestiční projekty.

Praha už ví, jak rozdělí stamiliony z EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na Prahu

Více než 480 milionů korun bude vyhrazeno pro oblast vzdělávání, usnadnění vstupu na trh práce. Konkrétně umožní peníze z Operačního programu Praha – Adaptabilita podporu rozvoje znalostní ekonomiky, usnadní vstup na trh práce jakkoliv znevýhodněným osobám, ale především umožní modernizaci počátečního vzdělávání.

„Vzdělávání považuji osobně za velmi důležité a jsem opravdu ráda, že díky evropským fondům můžeme podpořit řadu pro společnost významných projektů, které napomáhají zkvalitnění výuky, rozvíjejí spolupráci škol s různými podniky či veřejnými institucemi zejména z oblasti výzkumu a vývoje,“ vyjmenovává pražská radní Eva Vorlíčková (TOP 09).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Magistrát hl.m. Prahy

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vyškov: Zámková dlažba nahradí v dalších ulicích starý beton

16:09 Vyškov: Zámková dlažba nahradí v dalších ulicích starý beton

Seznam chodníků, které si ve Vyškově zaslouží obnovu, se každoročně rychle zaplní.