Přerov: Čtyři sportoviště by měla od května provozovat nová společnost

07.12.2018 19:03

Návrh na založení nové obchodní společnosti, která se bude starat o přerovská sportoviště, odhlasovali dnes radní Přerova. Společnost by měla spravovat čtyři zařízení – zimní stadion i s hotelem, městskou sportovní halu, bazén v Přerově a koupaliště v místní části Penčice.

Přerov: Čtyři sportoviště by měla od května provozovat nová společnost
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí
reklama

Až dosud tato zařízení provozovala společnost Teplo Přerov, jejíž hlavní náplní zůstane dodávka tepla a teplé užitkové vody pro bytový i nebytový sektor ve městě.

Město Přerov má s organizací Teplo uzavřenou „smlouvu na poskytnutí dotace“ na provoz sportovišť. Tato smlouva, která bude ukončena k 30. dubnu roku 2019, už neodpovídá evropské legislativě v oblasti veřejné podpory. Zástupci Přerova proto museli najít jinou vhodnou formu, jak zařízení provozovat.

„Zvážili jsme všechna pro a proti a navrhli založit novou společnost Sportoviště Přerov se stoprocentním podílem statutárního města Přerova. Ta by měla začít fungovat 1. května příštího roku,“ nastínil přerovský primátor Petr Měřínský, který má být pověřen sepsáním zakladatelské listiny formou notářského zápisu. Pracovníci společnosti Teplo, kteří zajišťovali provoz sportovišť, by měli přejít pod hlavičku nové společnosti. Do funkce jednatele byl navržen zastupitel Jaroslav Hýzl, do dozorčí rady byli nominováni Pavel Piňos, Zora Zahradová a Petr Kopřiva.

Zřízení společnosti ještě musí posvětit zastupitelé, kteří o tomto bodu budou hlasovat v pondělí 10. prosince.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubice: Letiště bude mít od února nového ředitele

13:53 Pardubice: Letiště bude mít od února nového ředitele

Společnost East Bohemian Airport (EBA) bude mít od příštího měsíce nového ředitele. Na základě výsle…