Přerov: Za odpad dosud zaplatilo 35 procent Přerovanů. Ostatní mají čas do konce června

15.05.2024 16:31 | Tisková zpráva

Posledních sedm týdnů mají Přerované na to, aby zaplatili poplatek za odpad, který pro letošní rok činí 900 korun. „K 13. květnu jej uhradilo 15 338 osob, což je 35 procent z celkového počtu poplatníků.  Na účet města od nich přišlo 13 milionů 800 tisíc korun,“ informovala Milena Lanžhotská z přerovského magistrátu. Poplatek tak ještě musí uhradit 65 procent Přerovanů. Čas mají do 30. června.

Přerov: Za odpad dosud zaplatilo 35 procent Přerovanů. Ostatní mají čas do konce června
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí

Platit za odpad musí osoby přihlášené v obci, vlastníci bytů, rodinných domů nebo staveb pro rodinnou rekreaci, a to včetně zahrádkářských chat, umístěných v Přerově, ve kterých není nikdo trvale přihlášený. Naopak osvobozeni od platby jsou například lidé žijící v domovech pro seniory, děti do jednoho roku, nebo ty, které žijí v dětském domově, dále pak občané ve výkonu trestu, lidé dlouhodobě hospitalizovaní v nemocnici a také ti, kteří více než půl roku žijí v zahraničí. Poplatek je možné zaplatit on-line přes portál na adrese ZDE, další možností je platba bankovním převodem - je ale nutné pro jednoznačnou identifikaci uvést variabilní symbol v podobě čísla, které bylo každému přiřazeno pro platbu odpadu. Poplatek lze také uhradit prostřednictvím služby SIPO, podmínkou u tohoto způsobu je vyplnění formuláře, který je možno stáhnout z webových stránek města a odeslat, případně odevzdat nejpozději do 17. května na odboru ekonomiky, aby platbu na letošní rok bylo možno ještě provést.  Dalšími možnostmi je zaplacení poplatku na pokladnách v Bratrské ul. 34, případně na poště prostřednictvím poštovní poukázky.

Město eviduje i dlužníky, kteří poplatek za odpad nezaplatili – těch je 4 381 a dluží částku 10 miliónů 546 tisíc korun. Vymáhání nedoplatků přitom věnují přerovští úředníci značnou pozornost – a na neplatiče nezapomenou dlouhých dvacet let, kdy po nich mohou dluhy vymáhat. Na ty, kteří poplatek ignorují, čeká daňová exekuce, a to nejčastěji srážkami ze mzdy, ale i z jiných příjmů jako je zejména důchod, ale i nemocenská, odstupné, peněžitá pomoc v mateřství, či podpora v nezaměstnanosti. Postihnout jde kromě běžného účtu třeba i účet týkající se stavebního spoření, penzijního připojištění a životního pojištění. Dalšími způsoby je vymáhání prostřednictvím soudního exekutora, popřípadě přihlášení nedoplatku do insolvenčního řízení nebo dražby.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Dotace pro zemědělce

Dobrý den, ANO je prý proti tomu, aby získávání dotací pro zemědělce bylo navázáno na ekologické prvky. Zajímá mě proč jste proti? Vychází to z nějakého průzkumu, který dělal irozhlas. Na jednu stranu mi to přijde docela logické, ale nevím teda, co je těmi ekologickými prvky myšleno a zas je fakt, ž...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Studenti UMPRUM se budou podílet na oživení míst ve městě

10:28 Hradec Králové: Studenti UMPRUM se budou podílet na oživení míst ve městě

Řešení náplavek, veřejného prostoru na Ulrichově náměstí či jiných míst ve městě, to je nyní v rukou…