Přerov podporuje vznik školy pro zdravotníky, radní už schválili nájemní smlouvu

29.09.2020 21:23

Nájemní smlouvu mezi městem Přerovem a společností Agel schválili dnes na mimořádném zasedání přerovští radní – dohoda se týká části budovy na náměstí Přerovského povstání, kde má od následujícího školního roku vzniknout Vyšší odborná škola zdravotnická.

Přerov podporuje vznik školy pro zdravotníky, radní už schválili nájemní smlouvu
Foto: prerov.eu
Popisek: Přerovské Horní náměstí
reklama

Jedná se o nájem necelých šesti set metrů čtverečních situovaných v přízemí a v prvním patře. Další podlaží zůstanou zatím neobsazená, o jejich příštím využití se bude jednat. Nájemní smlouva bude uzavřena na dobu určitou s účinností od 1. června roku 2021.

Anketa

Má vláda na žádost Prymuly vyhlásit nouzový stav?

61%
39%
hlasovalo: 12298 lidí

„Společnost nám začne platit 300 korun za metr čtvereční, ročně to tedy bude 177 tisíc korun,“ uvedl náměstek přerovského primátora Michal Zácha. Radní se shodli, že je třeba školu podpořit a udržet, protože vzdělávání zdravotnického personálu je ve veřejném zájmu. „Cílem není ekonomický zisk či poskytování služeb za úplatu, ale vzdělání studentů, kteří následně budou pracovat ve zdravotnictví. Proto jsme nenavrhovali tržní nájemné,“ vysvětlil primátor města Petr Měřínský. Zároveň podotkl, že je teď ještě „míč“ na straně společnosti Agel, protože ta si musí na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy zajistit zápis vyšší odborné školy do rejstříku škol a školských zařízení.

Pětačtyřicet let stará pětipodlažní budova na náměstí Přerovského povstání prochází už od letošního července opravou – dostává novou fasádu, vyměňují se okna, zatepluje střecha, součástí projektu je i zřízení bezbariérového vstupu do budovy. Do rekonstrukce město investuje 24 milionů 308 tisíc korun, ve hře je stále možnost dotace z Operačního programu životního prostředí, v rámci níž by se mohlo do přerovské kasy vrátit zpět až 4 a půl milionu korun.

Podrobněji k rekonstrukci budovy ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Orlová: Sociální služby města se blíží k přírodě

21:23 Orlová: Sociální služby města se blíží k přírodě

V letošním roce se nám podařilo ve spolupráci s Nadací OKD, programu Pro region, vybudovat malou zah…