Hlasovat bylo možné pouze přes internet a vedení města chtělo podle tohoto anketního nástroje získat alespoň dílčí názor veřejnosti. Anketa byla ukončena v neděli 20.9.2015 a z analýzy výsledků bohužel vyplynulo, že byla zneužita.
„Do ankety přišlo celkem 1223 hlasů, po analýze hlasování jsme zjistili, že bohužel celá třetina hlasů byla zmanipulována. A to tak, aby v anketě vyhrál Padák,“ uvedl k výsledkům místostarosta města Příbrami Václav Švenda a dodává, že anketa nebyla dostatečně zajištěna proti vícenásobnému hlasování z jednoho počítače. „Z jedné IP adresy například v čase od jedné hodiny po půlnoci do pěti hodin ráno přišlo 170 hlasů,“ dodává Švenda s vysvětlením, že umožnit vícenásobné hlasování vycházelo z toho, aby mohli hlasovat i uživatelé se sdílenou IP adresou. „V případě hlasování, zda Padák či aquapark jsme nepředpokládali, že by někdo měl zájem takto významným způsobem anketu manipulovat,“ doplňuje Švenda.
Výsledky tohoto internetového hlasování jsou tedy irelevantní a nevypovídající. „Už na začátku volebního období jsme avizovali, že nás názor veřejnosti zajímá.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV