Příbram: Přechod v Březnické ulici je osvětlen

25.02.2021 18:35

Nového osvětlení jsme se v tomto týdnu dočkali u přechodu v Březnické ulici. Již nyní jsou vytipovány další lokality, kde se na přechodech díky novým lampám zvýší bezpečnost chodců.

Příbram: Přechod v Březnické ulici je osvětlen
Foto: Příbram
Popisek: Příbram
reklama

Ke zvýšení bezpečnosti chodců je možné přispět dostatečným osvětlením přechodů. V Příbrami je několik lokalit, kde jsou přechody nedostatečně nasvíceny a někde osvětlení zcela chybí. Každoročně by mělo dojít k instalaci nového osvětlení několika přechodů.

Anketa

Máte důvěru v Jana Hamáčka? (Hlasování od 25.2.2021)

16%
84%
hlasovalo: 14933 lidí

„Osvětlení přechodů je v mnohých lokalitách opravdu problematické. Jako první byl novými lampami osazen přechod v Březnické ulici a na realizaci čeká přechod ve Školní ulici. Následovat budou postupně další lokality, aktuálně se připravuje osvětlení přechodů v ulici E. Beneše,“ doplnil informace k dalšímu záměru starosta Jan Konvalinka.

S veřejným osvětlením se ve městě pracuje nejen na přechodech. V loňském roce byla nově nasvícena celá Svatohorská alej a upravovat se bude také osvětlení v okolí areálu Nového rybníka. „LED lampy vedoucí podél areálu Nového rybníka směrem na Flusárnu jsou nevyhovující, proto se plánuje jejich výměna za běžné veřejné osvětlení. K samotné výměně dojde v rámci připravovaného projektu úpravy vstupu na Nový rybník,“ dodal starosta Konvalinka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno: Na náměstí Svobody vyrostla obří nanostruktura

15:47 Brno: Na náměstí Svobody vyrostla obří nanostruktura

Stále to není úplně známá věc, ale Brno je mimo jiné i jedním ze světových center elektronové mikros…