Příbram: Přípravné třídy budou v novém školním roce dvě

24.07.2020 12:14

Od školního roku 2015/2016 máme ve městě zřízenu přípravnou třídu, která funguje na Základní škole Bratří Čapků. S ohledem na zájem rodičů budou od nového školního roku otevřeny tyto třídy dvě.

Příbram: Přípravné třídy budou v novém školním roce dvě
Foto: Honza Groh
Popisek: Václavské náměstí v Příbrami
reklama

Přípravná třída je určena pro 5-7leté děti v posledním roce před zahájením školní docházky, u nichž je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj, tj. například pro děti s obtížemi hrubé a jemné motoriky, s logopedickými problémy (vada řeči), se sníženou koncentrací pozornosti, se zrakovou a sluchovou poruchou, se zdravotním oslabením, se sociokulturním znevýhodněním či pro děti z dvojjazyčných rodin. Přednostně je přípravná třída určena pro děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky.

„Cílem přípravné třídy je ulehčit dětem začátky školní docházky. Do přípravné třídy jsou přijímané děti, které by v první třídě mohly mít problémy, což by zřejmě mohlo mít negativní vliv na jejich další vzdělávání. Rok v přípravné třídě tyto nedostatky velkým způsobem zmírní, často úplně odstraní a vstup do první třídy je pro děti mnohem lehčí. Jsem ráda, že díky vedení Základní školy Bratří Čapků v Příbrami přípravná třída funguje a že škola v reakci na zájem rodičů otevírá v příštím školním roce třídy dvě,“ říká místostarostka Zorka Brožíková, která velmi chválí i výběr pedagogů a asistentů v přípravné třídě.

O přípravnou třídu je mezi příbramskými rodiči skutečně zájem, o čemž svědčí počet zapsaných dětí, kterých je letos 28. Přípravná třída funguje téměř jako běžná první třída. Děti chodí do školy každý den na čtyři hodiny, běžně se zapojují do projektů školy, znají školní prostředí a přechod do první třídy je pro ně mnohem jednodušší.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jeseník: Cesta na Videlský kříž bude přes zimu průjezdná s dopravním omezením

21:23 Jeseník: Cesta na Videlský kříž bude přes zimu průjezdná s dopravním omezením

Upozorňujeme občany na ukončení uzavírky silnice č. II/450 v úseku obce Bělá pod Pradědem od křižova…