Příbram: U parkoviště vedle nemocnice bude stavět i autobus MHD

16.10.2017 13:49

Parkoviště v ulici Generála Tesaříka u příbramské nemocnice již začíná mít jasnější obrysy. Projekt výstavby 122 nových parkovacích míst financuje město Příbram ze svého rozpočtu, hrubý předpoklad uvedení parkoviště do provozu je únor 2018. Součástí projektu je i vybudování točny pro autobusy MHD, nová zastávka bude stát přímo před nemocnicí.

Příbram: U parkoviště vedle nemocnice bude stavět i autobus MHD
Foto: Příbram
Popisek: Příbram
reklama

Zaparkovat v centru Příbrami je nejen pro občany našeho města mnohdy dobrodružnou anabází. Ke zlepšení této situace jistě přispěje nově vznikající parkoviště. Z celkem 122 parkovacích stání jich bude 8 vyhrazeno pro osoby se sníženou pohyblivostí. Projekt počítá i s estetickou stránkou věci, součástí parkoviště proto budou i drobné parkové úpravy.

Výhodou nového parkoviště bude také to, že lidé, kteří cestují do nemocnice pomocí MHD, budou moci využít nově zbudované zastávky přímo před nemocnicí.

Předmětné pozemky o celkové ploše cca 3.500 m2 jsou v majetku města, původní idea počítala s dotovanou výstavbou parkovacího domu. „Přestože se bohužel nepodařilo nalézt jakýkoliv dotační titul, který by nám pomohl toto parkoviště financovat, rozhodli jsme se jej realizovat výhradně z vlastních finančních prostředků,“ vysvětluje starosta města Příbrami Jindřich Vařeka s tím, že z těchto důvodů se město rozhodlo od původního projektu parkovacího domu na těchto pozemcích ustoupit a vybudovat svoje parkoviště. „Důvodem takového rozhodnutí je neudržitelnost současné situace s parkováním před nemocnicí,“ doplnil.

Projekt počítá s instalací parkovacího systému

„Jsme si vědomi, že zaparkovat právě u nemocnice je v současné chvíli doslova horor. Výstavba této nové parkovací plochy by tak měla mnoha lidem ulehčit život,“ předpokládá místostarosta města Příbrami Václav Švenda s tím, že se v oblasti parkování je výstavba této plochy jednou z největších staveb poslední doby. „Za vznikem parkoviště stojí snaha vedení města postupně zajistit parkovací místa v centru Příbrami tak, aby jeho návštěvníci měli pokud možno co nejjednodušší možnost zaparkování,“ dodává.

Projekt počítá s instalací parkovacího systému, ten však prozatím ještě nebyl stanoven. „Prioritou je pro nás to, aby byl systém co nejefektivnější. Aby ten, kdo přijede, parkovací místo vždy našel,“ doplňuje na závěr místostarosta.

Náklady na výstavbu dosáhnou výše 9 milionů 147 tisíc korun, zhotovitelem stavby je společnost BES s.r.o. Pokud vše půjde podle plánu a klimatické podmínky při výstavbě budou příznivé, parkoviště by řidiči mohli začít využívat v únoru 2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Uherské Hradiště: Už víme, kdo letos převezme Cenu Vladimíra Boučka

21:10 Uherské Hradiště: Už víme, kdo letos převezme Cenu Vladimíra Boučka

Cena Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby udělovaná od roku 2005 městem Uhe…