Příbramský Krampuslauf navštívilo na dvacet tisíc návštěvníků

07.12.2016 6:29 | Zprávy
autor: PV

Čerti, ohňové efekty, ďábelská muzika, velkolepý ohňostroj, koncert skupiny Výčep a mnohatisícový dav návštěvníků. Tolik v kostce o prvním Příbramském Krampuslaufu, který jasně ukázal, že akce tohoto typu „kápla“ lidem do noty. A to nejen místním, ale i návštěvníkům Příbrami.

Příbramský Krampuslauf navštívilo na dvacet tisíc návštěvníků
Foto: Honza Groh
Popisek: Václavské náměstí v Příbrami

V Příbrami se už dlouho nesešlo tolik lidí na jednom místě. Zorganizovat tak velkou akci nebylo jednoduché, plánovala se několik měsíců dopředu. Uzavírky, parkování, osvětlení, ozvučení, organizace průvodu i programu na podiu, zajištění stánkového prodeje či samotná bezpečnost účinkujících i diváků. To je pouze malý a základní výčet všeho, co bylo třeba zajistit.

Právě bezpečnost byla na prvním místě. Zajišťovala ji stovka policistů včetně městských strážníků, dále pořadatelská služba a hasiči. Před započetím celé akce místo prověřil i pyrotechnik, který měl speciálně vycvičeného psa na vyhledávání výbušnin. Celkem na veřejný pořádek a bezpečnost, ale i plynulost silničního provozu ve městě, dohlíželo kolem dvou set lidí. Show podle údajů policie navštívilo v hrubých odhadech kolem 15 až 20 tisíc lidí. Příjemným zjištěním je to, že policie v jejím průběhu neřešila žádné protiprávní jednání.

Návštěvníci, ač jich byl tak veliký počet, se chovali naprosto vzorně. Zaslouží si velikou pochvalu za to, že respektovali daný stav a pokyny pořadatelů i všech složek Integrovaného záchranného systému. Vzhledem k organizační náročnosti se jistě nějaké chyby na straně pořadatelů našly, přesto bylo pro spokojenost diváků učiněno maximum. Zejména se osvědčila velkoplošná obrazovka, kterou podle reakcí lidí ocenili zejména rodiče s malými dětmi. Dále také ti, kteří přišli na poslední chvíli a už se nedostali přes davy lidí až k zábranám.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

7:27 Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

Poslední dny zbývají podnikatelům, vlastníkům či nájemcům nemovitostí v Plzni na to, aby odstranili …