„Číňanům se tu tak líbilo, že si pobyt prodloužili, našli tu totiž další místa k natáčení. Začali v srpnu a místo do října tu byli do poloviny listopadu. Pro město to samozřejmě znamenalo i víc peněz. Nechali tu tehdy kolem půl milionu,“ říká Kuchtová. Věří, že Liberec má na to, aby brzy získal titul Film Friendly Region.
Přátelský k filmařům? Co to je?
Je to soutěž, kterou připravují společně Asociace producentů v audiovizi, filmová kancelář Czech Film Commission a agentura CzechTourism. Chtějí jim tím vlastně říct regionům, městům, obcím, majitelům památek, že čím víc se ve filmu jejich místo ukazuje, tím lépe. Není totiž lepší propagace. V loňském roce získala titul filmová kancelář Jeseníky. Ta je pro mě vzorem, jak se to má dělat.
Která místa mají filmaři nejradši?
Podle snímků z posledních let vede jednoznačně liberecké vlakové nádraží, stará radnice, bývalá galerie - Liebiegův palác, náměstí Pod Branou nebo kavárna Pošta. Ta figuruje třeba i v nedávno natáčeném pilotním dílu nového amerického seriálu Spark z produkce Walta Disneye. Nezaujala filmaře svojí secesní nádherou, ale vykachlíkovaným zázemím, které se proměnilo v márnici.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV