Primátor Tomáš Hudeček letí do Kyjeva navázat spolupráci s tamním magistrátem

10.04.2014 19:00

Delegace pražského magistrátu v čele s primátorem Tomášem Hudečkem uskuteční ve dnech 10. - 12. dubna pracovní návštěvu ukrajinského hlavního města Kyjeva.

Primátor Tomáš Hudeček letí do Kyjeva navázat spolupráci s tamním magistrátem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček
reklama

Hlavním cílem návštěvy primátora Tomáše Hudečka v Kyjevě je navázání věcné spolupráce mezi magistráty obou hlavních měst. Praha byla požádána o pomoc s restrukturalizací kyjevského magistrátu a o předání zkušeností s rozvojem města a praktickým zaváděním protikorupčních mechanismů na vrcholné municipální úrovni v rámci systému veřejné správy. Na návštěvu by měla v dohledné době navázat reciproční návštěva úřednických špiček kyjevského magistrátu v Praze.

„Jsme hodně daleko v tom, jak spravovat město. Zástupci kyjevského magistrátu se obrátili na Prahu, ne na Londýn. Pro nás je to výraz uznání a vyznamenání naší práce,“ uvádí Tomáš Hudeček.

Druhým stěžejním bodem programu primátora Hudečka bude přednesení jeho příspěvku na 7. ročníku prestižní mezinárodní konference Kiev Security Forum pořádané organizací Open Ukraine. Konference, na kterou byl primátor Hudeček osobně pozván současným ukrajinským ministerským předsedou Arsenijem Jaceňukem a které se má účastnit přes 400 účastníků z téměř 50 zemí světa, nese název "Bezpečnost na pomezí". Primátor Hudeček se ve svém příspěvku bude zaobírat nezastupitelnou rolí občanské společnosti v liberální demokracii západního střihu a také i příznačnými paralelami z moderní ukrajinské a československé historie. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Magistrát hl.m. Prahy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pelhřimov: Městský hřbitov se dočká rekonstrukce brány a domu správce

21:23 Pelhřimov: Městský hřbitov se dočká rekonstrukce brány a domu správce

Městský hřbitov, který se právem řadí mezi nejkrásnější v zemi, čeká další obnova. Tentokrát se bude…