Prostějov: Děti s odkladem budou povinně navštěvovat přípravnou třídu

12.03.2020 10:04

Nová třída v Základní škole v ulici Dr. Horáka bude sloužit pro děti s odkladem pro roku 2020/2021.

Prostějov: Děti s odkladem budou povinně navštěvovat přípravnou třídu
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov
reklama

„Obec může zřizovat přípravné třídy se souhlasem krajského úřadu pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj, ale přednostně děti, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky. Přípravnou třídu lze zřídit, pokud se v ní bude vzdělávat nejméně 10 dětí. Ke zřízení přípravné třídy základní školy obcí je nezbytný souhlas krajského úřadu,“ popsal literu zákona primátor Prostějova František Jura. O zařazování žáků do přípravné třídy základní školy rozhoduje ředitel školy na žádost zákonného zástupce dítěte a na základě písemného doporučení školského poradenského zařízení, které k žádosti přiloží zákonný zástupce.

„Předškolní vzdělávání je povinné pro děti, které před začátkem školního roku dosáhnou věku 5let, až do zahájení povinné školní docházky. Povinnost předškolního vzdělávání tedy trvá i u dětí s povoleným odkladem školní docházky. Současně však i pro děti s odkladem platí možnost všech způsobů plnění povinného předškolního vzdělávání, tedy i mateřská škola nebo individuální vzdělávání. Jedním z možných způsobů plnění povinného předškolního vzdělávání je i přípravná třída základní školy,“ vysvětlil náměstek primátora pro školskou oblast Jan Krchňavý a doplnil, že na škole Dr. Horáka jsou pro zřízení přípravné třídy prostorové i kapacitní možnosti.

Statutární město Prostějov dosud přípravnou třídu základní školy nezřizovalo, nicméně v Olomouci, Přerově, Šumperku i Jeseníku přípravné třídy základních škol jsou v letošním školním roce zřízeny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Ve městě se od středy razantně změní průjezdnost centra

10:37 Jablonec nad Nisou: Ve městě se od středy razantně změní průjezdnost centra

Od středy 19. května se úplně uzavře jablonecká ulice Gen. Mrázka od budovy České pošty po křižovatk…