Prostějov: Dotace na podporu výstavby

23.02.2021 7:34

Dostavba klubovny pro mladé chovatele, částečná úhrada nákladů spojených s výstavbou mostu a pořízení sekačky pro údržbu sportovního areálu. To jsou oblasti, kam poputují dotační finance z oblasti rozvoje a investic města.

Prostějov: Dotace na podporu výstavby
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov
reklama

„Například Českému svazu chovatelů, Prostějov poskytneme dotaci na dostavbu klubovny pro mladé chovatele. V letošním roce má svaz záměr pokračovat v realizaci další etapy elektroinstalace, zateplit strop a střechu (vč. dalších menších oprav),“ uvedl po jednání Rady města Prostějova náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Dotace, kterou budou zítra (23.2.2021) schvalovat zastupitelé, má putovat na částečnou úhradu nákladů spojených s výstavbou mostní konstrukce, která je součástí cyklostezky okolo Plumlovské přehrady. Most je „poslední etapou“ stavby cyklostezky, jejíž realizace byla zahájena v roce 2020.

„Cyklostezka, jejíž součástí je i nově budovaný most, bude sloužit nejen občanům města Plumlova, ale bude významně napomáhat tranzitu cyklistů z Prostějova na Plumlovskou přehradu, která je významným prvkem volnočasových aktivit občanů našeho města,“ okomentoval druhou dotaci náměstek Rozehnal.

Třetí dotace, o které budou opět rozhodovat na svém jednání zastupitelé, se týká Tělovýchovné jednoty Sokol Vrahovice. Letos zde plánují pořídit sekačku pro údržbu sportovního areálu ve Vrahovicích.

„Vzhledem k vysokým pořizovacím nákladům stroje byl (cca před 15 lety) zakoupen stroj repasovaný. V současné době je již stav sekačky nevyhovující. Vzhledem k velkým investicím v roce 2017 narostl i zájem mladých fotbalistů a dalších sportovců.  Plocha tak vyžaduje častější a náročnější údržbu,“ uzavřel výčet s poslední dotací náměstek Jiří Rozehnal. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Na ulici Horní Česká se vrací stavbaři. Ulice se znovu uzavře od pondělí 8. března

16:01 Znojmo: Na ulici Horní Česká se vrací stavbaři. Ulice se znovu uzavře od pondělí 8. března

Se začátkem jara se na ulici Horní Česká vrátí stavební firma. Pokračovat bude ve vloni zahájené rek…