Prostějov: Město plánuje nadstavbu budovy dětského dopravního hřiště

07.04.2021 10:11

Budova na dětském dopravním hřišti získá nadstavbu za šest milionů korun. Řešit se bude hospodaření s vodou a fotovoltaika.

Prostějov: Město plánuje nadstavbu budovy dětského dopravního hřiště
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov
reklama

„Oslovil nás ředitel Sportcentra – DDM s požadavkem na rozšíření objektu dětského dopravního hřiště. O hřiště je stále větší zájem a rozšíření je potřebné. Předpokládáme, že v rámci nástavby bychom se také zabývali otázkou vsakování vody a použitím fotovoltaiky,“ říká náměstek primátora pro rozvoj a investice Jiří Rozehnal. Jak dodal, nadstavbu by finančně mohla podpořit dotace z Olomouckého kraje.

„Olomoucký kraj každoročně vypisuje dotační program na podporu dětských dopravních hřišť. V letošním roce je vypsaný program Podpora výstavby, obnovy a vybavení dětských dopravních hřišť 2021. Statutární město Prostějov již do této výzvy předkládá žádost o dotaci na rozšíření vybavení dopravního hřiště a vybudování přístřešku,“ upřesňuje náměstek Rozehnal s tím, že odbor rozvoje a investic již dokončil výběrové řízení (pomocí systému „TenderArena“) na projektovou dokumentaci k této investiční akci.

„Obdrželi jsme celkem šest nabídek. Nejlepší nabídku předložila společnost PassiveArchitecture s.r.o., Uherský Brod. Ta však po obdrženívýsledků výběrového řízení odstoupila. Další v pořadí se umístila společnost TOLZA, spol. s r.o., Brno-Tuřany,“ uzavřel téma náměstek Rozehnal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blansko: Turistická linka Krasobus zahájila provoz, v prodeji jsou i pamětní jízdenky se slevovými kupony

21:23 Blansko: Turistická linka Krasobus zahájila provoz, v prodeji jsou i pamětní jízdenky se slevovými kupony

Sezonní turistická autobusová linka na trase Blansko – Skalní mlýn, nazvaná stylově regionálně Kraso…