Prostějov: Nádoby na bioodpad budou převedeny bezplatně na uživatele

26.10.2020 10:11

Rada města Prostějova odsouhlasila bezúplatný převod nádob na bioodpad pořízených v roce 2013 a v roce 2016 jejich stávajícím uživatelům.

Prostějov: Nádoby na bioodpad budou převedeny bezplatně na uživatele
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov
reklama

„V roce 2013 byl v Prostějově realizován projekt „Rozšíření systému pro separaci bioodpadů ve městě Prostějov“, jehož součástí bylo pořízeno 400 kusů nádob na bioodpad pro rozšíření svozu bioodpadu z domácností (rodinných domů a zahrad). Na realizaci tohoto projektu byla poskytnuta podpora (dotace) ze Státního fondu životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životního prostředí. Nádoby na bioodpad byly následně bezúplatně zapůjčeny občanům města Prostějova formou smluv o výpůjčce. V roce 2016 bylo nakoupeno dalších 250 kusů nádob na bioodpad, tentokrát již bez dotační podpory, tedy z prostředků města Prostějova,“ uvedl 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Anketa

Babiš si stěžuje, že lidé dostatečně neomezili svůj pohyb a sociální kontakty. Myslíte, že vy osobně jste omezili pohyb a sociální kontakty dostatečně?

94%
6%
hlasovalo: 14973 lidí

Jednou z podmínek poskytnuté dotace byla udržitelnost projektu po dobu nejméně pěti roků, kdy příjemce podpory byl povinen zabezpečit, že předmět podpory nebude převeden na jinou osobu.

„Součástí původního projektu byl i záměr města Prostějova, že po ukončení udržitelnosti projektu budou nádoby na bioodpad bezúplatně převedeny jejich uživatelům a budou vyřazeny z evidence majetku města,“ doplnil 1. náměstek primátora Pospíšil.

Radní na svém jednání proto schválili bezúplatný převod 400 kusů nádob na bioodpad pořízených v roce 2013 a 250 kusů nádob pořízených v roce 2016 jejich stávajícím uživatelům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jindřichův Hradec: Místo některých trávníků budou centrum zdobit trvalkové záhony

12:59 Jindřichův Hradec: Místo některých trávníků budou centrum zdobit trvalkové záhony

Na Masarykově náměstí a v Pravdově ulici jsou nově vysázeny trvalkové záhony. Dosud travnaté plochy …