Prostějov: Pojďme společně a „Ukliďme svět, Ukliďme Česko!“

20.04.2021 6:27

„Ukliďme Česko“ i „Ukliďme svět“ jsou dobrovolnické úklidové akce, které probíhají na území celé České republiky. Jejich cílem je odstranit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Prostějov: Pojďme společně a „Ukliďme svět, Ukliďme Česko!“
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov
reklama

Letošní úklidovou akci budou v Prostějově organizovat Statutární město Prostějov, Okrašlovací spolek města Prostějova a ČSOP Iris.

„Opět bych se chtěla obrátit na obyvatele města, kteří využívají k procházkám břehy řeky Hloučely, zda by si vzali s sebou pytel či tašku a sesbírali odpadky při kterékoliv své procházce touto lokalitou. Pomůže se tím přírodě, a to nejen v době organizovaných akcí,“ apeluje náměstkyně primátora Milada Sokolová, která má oblast životního prostředí ve své pracovní náplni a doplňuje:

„Když to tak udělá každý z nás, tak 24. dubna (kdy bude společný uklízecí den) nebudou muset být přistavené kontejnery zcela přeplněné. Do úklidu se pustíme v souvislosti s datem Dne Země (slavíme jej 22. dubna 2021) v sobotu 24. dubna 2021. Lidé by se mohli s dětmi zapojit a ukázat jim, co je správné…,“ uzavřela svůj apel náměstkyně primátora Milada Sokolová. Jak nabízí, kdo má například daleko k řece Hloučela, může se zapojit do úklidu v jižní části města Prostějova.

"Budeme velmi rádi, když naši výzvu vyslyší co nejvíce občanů. Při vyvěšování samoobslužných stezek na Hloučele jsme byli zděšeni, kolik odpadků se všude válí. Na některá místa biokoridoru jsme se téměř styděli naše zastavení dávat," uvedla Eva Zatloukalová z ČSOP Iris.

Kontaktní místa pro poskytnutí rukavic a pytlů:

Občerstvení U Abrahámka – 08:30 -10:00

Olomoucká ulice u penzionu Stella – 08:30 - 09:00

U hřbitova v Krasicích – 08:30 - 09:00

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Deváťáci z 25. základní školy uklízeli Homolku a břeh Radbuzy

21:21 Plzeň: Deváťáci z 25. základní školy uklízeli Homolku a břeh Radbuzy

Vybaveni velkými pytli, rukavicemi a dřevěnými tyčemi s bodci se v pátek 11. června vypravili žáci 2…