Prostějov: Regenerace sídliště Moravská

04.03.2020 13:13

Projekt řeší lokalitu sídliště Moravská v západní části města o rozloze cca 5,8 ha s 36 bytovými domy, ve kterých je celkem 478 bytů.

Prostějov: Regenerace sídliště Moravská
Foto: prostejov.eu
Popisek: Prostějov

Projekt regenerace veřejného prostranství na sídlišti Moravská v Prostějově zpracovala společností CAD PROJEKT PLUS, s.r.o., se sídlem v Prostějově. Návrh regenerace byl projednán na 2 veřejných projednáních s občany a dále na 2 setkáních s předsedy společenství. Koncept řešení vycházel mimo jiné z vyhodnocení ankety občanů(celkem 83 odpovědí). Projekt byl schválen na 6. zasedání ZMP ve dnech 30. 4. a 3. 5. 2019.

Navržené úpravy veřejného prostranství tohoto území řeší statickou dopravu, kompletní rekonstrukci komunikací se zklidněním dopravy, úprava tras chodníků, modernizaci a doplnění vybavení dětských hřišť, doplnění mobiliáře a odstranění nefunkčních prvků, optimalizace pozic a změna vzhledu odpadových stanovišť. V oblasti zeleně se navrhuje mimo jiné nízká keřová dosadba pro oživení travnatých ploch, resp. výsadbu živých plotů pro odclonění dopravního prostoru. Je navržena probírka zeleně a nová výsadba stromů především z listnatých druhů.

Projekt regenerace se zabývá i začleněním prvků smart cities, např. navrhuje místa pro dobíjení elektromobilů, solární zastřešení některých parkovacích stání, zelené předstěny bytových domů.

Na regeneraci se bude pokračovat zpracováním dalších stupňů projektové dokumentace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový Bor: Ve městě jsou další kontejnery na sběr kovů a skla

20:32 Nový Bor: Ve městě jsou další kontejnery na sběr kovů a skla

Město Nový Bor rozšířilo počet míst, kam mohou lidé odevzdávat vytříděné kovové obaly a bílé sklo. Š…