První miminko roku 2017 je z Havířova

04.01.2017 18:20 | Zprávy
autor: PV

Chlapeček René se narodil mamince Monice na Nový rok minutu po půlnoci. Na svět přišel v porodnici v Havířově s mírami 50 centimetrů a 3,13 kilogramu. Havířovská nemocnice se tak podruhé po sobě stala místem, kde se narodilo první miminko roku v Česku.

První miminko roku 2017 je z Havířova
Foto: hyundai.phorum.cz
Popisek: Havířov

Maminka i René jsou v pořádku, doma na ně čeká třináctiletý Patrik. „Je to neopakovatelný zážitek na celý život. Jsem nesmírně šťastná. Ani ve snu mě nenapadlo, že to bude první dítě roku,“ svěřila se s úsměvem paní Monika.

Mamince Monice přišla za účasti médií v úterý 3. ledna popřát do porodnice primátorka města Jana Feberová. „Máme radost, že se první letošní miminko v republice je z Havířova a opět se narodilo v havířovské nemocnici,“ uvedla primátorka Feberová. Paní Monika i malý René dostali od města balíky plen pro miminko, věcné dárky a peněžitou poukázku.

V roce 2016 se v havířovské porodnici narodilo celkem 622 dětí, z toho 313 chlapců a 309 děvčat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Primátor

Je pravda, že uvažujete o kandidatuře na pražského primátora? Nepřijde vám, že ty funkce měníte jako ponožky? Proč jste tak nerozhodný? Nebo to byste byl primátor, poslanec a ještě zmocněnec či co to jste?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Město navyšuje podporu sociálních služeb

11:28 Pardubice: Město navyšuje podporu sociálních služeb

Pardubice i letos pokračují v podpoře sociálních a zdravotních služeb a oproti loňsku ji ještě posíl…