Robot Asimo se poprvé v České republice předvedl v plzeňské Techmanii

06.11.2014 8:38

Tancem a dalšími dovednostmi pobavil návštěvníky narozeninové oslavy plzeňské Techmanie nejvyspělejší humanoidní robot na světě ASIMO. I když kvůli přerušenému spojení neukázal chůzi po schodech, běhání, mluvení nebo kopnutí do míče předvedl bravurně.

Robot Asimo se poprvé v České republice předvedl v plzeňské Techmanii
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Techmania Science Center zahájila svoji činnost v roce 2008 a od té doby ji navštívily stovky tisíc lidí. Planetárium, které bylo otevřeno minulý rok, se může pochlubit nejen filmy nebo programy na interaktivním globu Science On a Sphere, ale nově i autorským filmem Hluboký vesmír, jenž diváky dovede až na práh dosud prozkoumaného vesmíru. Techmania nabízí zábavu a poučení v několika expozicích, jako jsou například Malá věda, Vodní svět, Edutorium nebo Optika a v nejbližší době k nim přibude Filmohraní a Mathathlon.

„Nejlepším dokladem toho, jak Techmania funguje, jsou návštěvníci. Nyní už bychom se bez ní nemohli spolehnout na to, že město v tak těžké mezinárodní konkurenci na poli techniky obstojí. Tím, jak je Techmania nastavena, jak funguje, jak je přátelská pro návštěvníky, pro hosty, tak je také místem k trávení volného času. Člověk sem může přijít, porozhlédnout se, nadchnout nebo se pobavit,“ uvedl při setkání u příležitosti šesti let fungování Techmanie primátor Martin Baxa.

ASIMO je v současnosti nejdokonalejší humanoidní robot vyrobený společností Honda. Mikrofony, které má v hlavě, umožňují příjem hlasových příkazů a pomáhají určit směr, odkud zvuky přicházejí. Jsou dokonce schopny rozpoznat hlas a příkazy různých lidí, kteří mluví současně. Díky své výšce se robot hodí jako pomocník v domácnosti. Jeho ruce mají pět prstů se 13 klouby. Může tak provádět složité úkoly vyžadující obratnost, například zvednout skleněnou láhev a odšroubovat její uzávěr. ASIMO je k vidění v Techmanii ode dneška do 9. listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: plzen.eu

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyškov: Město nadále výborně hospodaří. Stále je bez dluhů

11:48 Vyškov: Město nadále výborně hospodaří. Stále je bez dluhů

Všímají si i jiní. Vždyť například výsledky rozsáhlého výzkumu Město pro byznys již několik let po s…