Roudnice nad Labem rozdělí dotace na kulturu, sport i sociální služby

20.01.2020 20:21

Příjem žádostí o finanční prostředky nejen z dotačních titulů odboru školství kultury a sportu, ale i sociálního odboru, byl zahájen.

Roudnice nad Labem rozdělí dotace na kulturu, sport i sociální služby
Foto: archív autora
Popisek: Roudnice nad Labem
reklama

Město letos na podporu aktivit, souvisejících s kulturou, sportem, volným časem, mezinárodní spoluprací nebo cestovním ruchem, opět rozdělí více než pět milionů korun. Na podporu sociálních služeb vyčlenilo přes tři miliony.

Dotační tituly v oblasti kultury, sportu a dalších aktivit, na které Město Roudnice nad Labem v roce 2020 rozdělí více než pět milionů korun, se v letošním roce týkají podpory těchto činností:

  • celoroční sportovní a volnočasové činnosti
  • jednorázové sportovní akce
  • jednorázové volnočasové aktivity
  • kulturní aktivity
  • počiny kulturně historického charakteru významné z regionálního i celostátního hlediska
  • mezinárodní aktivity a cestovní ruch
  • přípravy projektové dokumentace

Kompletní informace o dotačním programu, včetně všech dů­ležitých dokumentů a jejich vzorů, naleznete v příslušné sekci městských webových stránek. Žádosti o dotace lze podávat až do 10. 2. 2020.

„Na všechny dotační tituly je z rozpočtu města Roudnice nad Labem vyčleněno celkem 5 020 000,- Kč. Výše žádané podpory nemusí být uspokojena a může být v závislosti na vyčleněných finančních prostředcích a na hodnocení projektu snížena nebo zcela zamít­nuta,“ sdělila za odbor školství, kultury a sportu jeho vedoucí Bc. Anežka Vyšinská.

Dotaci lze použít pouze pro účel uvedený v uzavřené smlouvě. V případě obdržení dotace na celoroční činnost je její příjemce po­vinen předložit finanční vypořádání do konce ledna následujícího roku. U jednorázových akcí je pak příjemce dotace povinen vypořádání dotace předložit již do tří měsíců od jejich ukončení.

„Žádáme proto případné zájemce o dotace, aby zveřejněným dokumentům a sa­motnému zpracování předkládaných projektů věnovali zvýšenou pozornost a předešli tak případným problémům nejen s žádostí, ale i s následným vyúčtováním přidělených dotačních prostředků,“ dodává Vyšinská.

Město Roudnice nad Labem vyhlásilo dva dotační programy v sociální oblasti a to Podpora sociálních služeb 2020 a Podpora svépomocných aktivit 2020, na které zastupitelé v rámci letošního rozpočtu v souhrnu schválili více než tři miliony korun. Bližší informace pro žadatele naleznete taktéž na městském webu. Podávání žádostí o dotace končí shodně 10. 2. 2020. Bližší informace o obou výzvách získáte i přímo u vedoucí sociálního odboru Mgr. Moniky Legnerové. (e-mail ZDE, tel. 416 850 161, 602 609 733)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kyjov: Nové stromy oživí parčík nad Kolibou

21:17 Kyjov: Nové stromy oživí parčík nad Kolibou

Město se zapojilo do výzvy Ministerstva životního prostředí, která je zaměřena na zlepšení funkčního…