Semily: Bítouchovský pomník se díky iniciativě místních stal opět důstojným pietním místem

30.08.2014 6:31

V sobotu 23. srpna se bítouchovský pomník obětem I. světové války dočkal svého slavnostního znovuodhalení.

Semily: Bítouchovský pomník se díky iniciativě místních  stal opět důstojným pietním místem
Foto: Luděk Kovář, Wikimedia Commons
Popisek: Semily

Iniciativa na obnovení a opravu pomníku vzešla od obyvatel Bítouchova, městské části Semil, jež dříve bývala samostatnou obcí. Občané společně se Sborem dobrovolných hasičů Bítouchov svým nápadem, finančním příspěvkem, ale hlavně prací dosáhli kompletní obnovy pomníku, jehož součástí je socha, která byla odborně a umělecky restaurována. Oprava se uskutečnila i díky soukromým dárcům a městu Semily, které také drobně přispělo. Celkové náklady se přiblížily 100 tis. Kč.

Slavnostní znovuodhalení pomníku proběhlo za přítomnosti zástupců Sdružení válečných veteránů v Libereckém kraji, představitelů města Semily, členů Sboru dobrovolných hasičů Bítouchov a široké veřejnosti.

"Jde o zcela mimořádnou událost, kdy se obyvatelé sami nabídli a s výjimkou odborné restaurátorské práce pomník i jeho okolí opravili a uvedli do stavu před 90 lety. Velice si vážím této iniciativy a sounáležitosti obyvatel Bítouchova. Spolková činnost je naší silnou stránkou a my se ji snažíme podporovat. Vždyť život spolků je nedílnou součástí života Semil," říká Lena Mlejnková, místostarostka města Semily.

"Velké poděkování patří všem, kteří se o opravu zasloužili. V dnešní uspěchané době se v Bítouchově našla skupina lidí, kterým není lhostejná historie, tradice, hrdost a práce druhých." dodala místostarostka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: semily.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Odevzdáním starého mobilu žáci ZŠ Slovan podpoří zlínskou zoo

13:55 Kroměříž: Odevzdáním starého mobilu žáci ZŠ Slovan podpoří zlínskou zoo

Žáci kroměřížské Základní školy Slovan mohou až do 17. prosince odevzdávat staré mobilní telefony. Z…