Semily: Bítouchovský pomník se díky iniciativě místních stal opět důstojným pietním místem

30.08.2014 6:31

V sobotu 23. srpna se bítouchovský pomník obětem I. světové války dočkal svého slavnostního znovuodhalení.

Semily: Bítouchovský pomník se díky iniciativě místních  stal opět důstojným pietním místem
Foto: Luděk Kovář, Wikimedia Commons
Popisek: Semily

Iniciativa na obnovení a opravu pomníku vzešla od obyvatel Bítouchova, městské části Semil, jež dříve bývala samostatnou obcí. Občané společně se Sborem dobrovolných hasičů Bítouchov svým nápadem, finančním příspěvkem, ale hlavně prací dosáhli kompletní obnovy pomníku, jehož součástí je socha, která byla odborně a umělecky restaurována. Oprava se uskutečnila i díky soukromým dárcům a městu Semily, které také drobně přispělo. Celkové náklady se přiblížily 100 tis. Kč.

Slavnostní znovuodhalení pomníku proběhlo za přítomnosti zástupců Sdružení válečných veteránů v Libereckém kraji, představitelů města Semily, členů Sboru dobrovolných hasičů Bítouchov a široké veřejnosti.

"Jde o zcela mimořádnou událost, kdy se obyvatelé sami nabídli a s výjimkou odborné restaurátorské práce pomník i jeho okolí opravili a uvedli do stavu před 90 lety. Velice si vážím této iniciativy a sounáležitosti obyvatel Bítouchova. Spolková činnost je naší silnou stránkou a my se ji snažíme podporovat. Vždyť život spolků je nedílnou součástí života Semil," říká Lena Mlejnková, místostarostka města Semily.

"Velké poděkování patří všem, kteří se o opravu zasloužili. V dnešní uspěchané době se v Bítouchově našla skupina lidí, kterým není lhostejná historie, tradice, hrdost a práce druhých." dodala místostarostka.

reklama

autor: semily.cz

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Papaláši

Nemáte dojem, že se vy politici, evidentně SPD nevyjímaje, chováte jako papaláši? Přijde vám etické zvyšovat si platy, když většině lidem klesají, a když ještě k tomu pobíráte náhrady? Navíc podle vás je v pořádku a etické vůči nám lidem, kteří vše platíme z našich daní, pobírat náhrady v plné výši,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohumín zajistí svým obyvatelům výhodnou dodávku tepla až do roku 2040

22:10 Bohumín zajistí svým obyvatelům výhodnou dodávku tepla až do roku 2040

Už jen necelý rok zbývá podle vedení společnosti ČEZ Teplárenská do ukončení výroby energií z uhlí v…