Semily: Předškoláci po prázdninách zamíří do nové mateřské školy

15.08.2022 18:01 | Tisková zpráva
autor: PV

Úplně poprvé se v pondělí 5. září t.r. pro semilské předškoláky otevřou brány nové Mateřské školy Treperka a waldorfská Semily.

Semily: Předškoláci po prázdninách zamíří do nové mateřské školy
Foto: Luděk Kovář, Wikimedia Commons
Popisek: Semily

Moderní zařízení pro 110 dětí vyrostlo v posledních dvou letech nedaleko od zahrádkářské kolonie v lokalitě Pod Vartou na místě dosluhující mateřské školy, která pro potřeby semilských dětí sloužila od 70. let minulého století. 

Pro veřejnost se prostory nové mateřské školy otevřou v pátek 2. září v rámci Dne otevřených dveří, a to v čase od 15 do 17 hodin.

„Cesta za novou mateřskou školou byla dlouhá a složitá,“ říká Lena Mlejnková, starostka města Semily. "Nešlo jen o to, abychom na stavbu nového zařízení získali dotační prostředky, ale museli jsme také vyřešit, kam s předškoláky, kteří původní školku doposud navštěvovali."

Naštěstí město již v roce 2016 zakoupilo objekt č.p. 146 v sousedství Základní umělecké školy na Komenského náměstí, který vzápětí prošel mnohamilionovou rekonstrukcí. Ten po dobu výstavby nové školky plnohodnotně nahradil dosavadní předškolní zařízení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Gabriela​ Sedláčková byl položen dotaz

Ztráta důvěry

Tvrdíte, že lidí ztrácí důvěru v média. Já si to úplně nemyslím. Spíš si myslím, že lidé ztrácí důvěru v politiky, ale i třeba spravedlnost. Proč myslíte, že tomu tak je nebo vy si to nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Opava zahajuje proměnu Horního náměstí, Slezanka vstupuje do první etapy demolice

22:09 Opava zahajuje proměnu Horního náměstí, Slezanka vstupuje do první etapy demolice

Město zahajuje jednu z nejvýznamnějších proměn Horního náměstí za poslední desetiletí.