Sezemice otevřely rozsáhlý workoutový a parkourový areál

03.09.2019 9:30 | Zprávy
autor: PV

Jedinečné propojení streetworkoutu a parkouru nabízí nový sportovní areál, který v Pardubickém kraji právě otevřelo město Sezemice. Na hřišti tak mohou společně cvičit vyznavači streetworkoutu a parkouru. Hřiště vybudovala společnost RVL13 a vzniklo díky podpoře města Sezemice.

Sezemice otevřely rozsáhlý workoutový a parkourový areál
Foto: RVL13
Popisek: Město Sezemice otevřelo nový workoutový a parkourový areál

Hřiště leží v areálu parku Mlynářka v Sezemicích. Sportovcům přináší nejmodernější cvičební prvky pro venkovní cvičení –  streetworkout. Je ojedinělé tím, že kromě streetworkoutových prvků nabízí i cvičební prostor pro dnes tak populární parkour. Velké sportoviště má přes tři sta metrů čtverečních. Počtem prvků jako jsou hrazdy, bradla, žebřiny, lavice, horizontální žebříky či prolézačky se řadí k nejkomplexnějším hřištím v Pardubickém kraji.

Zprovoznění hřiště RVL13 v Sezemicích proběhlo v neděli 1. září za účasti široké veřejnosti. Sportoviště slavnostně otevřel starosta města Martin Staněk. Otevření doprovázela exhibice nejlepších českých workoutových a parkourových atletů pod vedením nejúspěšnějšího tuzemského streetworkoutera Petra Skokana. Veřejnost mohla, během exhibice, konzultovat správné provedené cviků s profesionály.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno: Veřejný prostor oživí socha, vodní prvek i Muchova lavička

22:05 Brno: Veřejný prostor oživí socha, vodní prvek i Muchova lavička

Socha Lucie Bakešové, vodní prvek v ulici Česká a lavička Alfonse Muchy, vznik těchto uměleckých děl…