Sokolov: Domácí hospic Motýl svou cenu Ď věnoval Františku Štěpánkovi

16.03.2020 6:32

Cena Ď slaví jubilejní 20. ročník a poprvé se jejím hlavním partnerem v Karlovarském kraji stalo město Sokolov. A tak se právě v Sokolově ve čtvrtek 12. března regionální ceny předávaly v zámecké obřadní síni.

Sokolov: Domácí hospic Motýl svou cenu Ď věnoval Františku Štěpánkovi
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.

Městskou cenu Ď převzali zástupci Domácího hospice Motýl ze Sokolova, krajskou cenu pak Světlana Keslová, jednatelka firmy Unipap. Předávala se i jedna místní cena, a to za Chodov. Připadla Mateřské škole Chodov, Ivaně Šestákové, a kolektivu MŠ U Koupaliště a MŠ Nerudova. Hospic Motýl věnoval svou cenu Františku Štěpánkovi.

Hosty přivítal autor a pořadatel ceny Ď Richard Langer, který byl i moderátorem slavnostního aktu. "Dvacet let cena Ď oceňuje mecenáše, dobrodince a morální vzory. A celou tu dobu říkám, že nominované na cenu Ď vnímám jako skutečné ryzí celebrity současnosti. Vyjadřuji tím, co k nim cítím, jak je vidím, jak je obdivuji," uvedl Richard Langer. Slova uznání a obdivu všem mecenášům a dobrodincům vyslovila ve svém vystoupení sokolovská starostka Renata Oulehlová, která většinu cen poté i předávala. Nejsilnějším okamžikem večera byl počin oceněného Domáciho hospice Motýl, který cenu Ď věnoval spolumajiteli Sokolovské uhelné Františku Štěpánkovi, který právě 12. března zemřel.

Cena Ď je česká cena určena mecenášům a dobrodincům v oblasti charity, kultury, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v České republice. Název ceny, písmeno Ď, je odvozeno od českého rčení „tak ti ď“, neboli tak ti děkuji. Jedno jediné písmenko je tak nejenom názvem ceny, ale také současně vysvětluje její myšlenku. O udělení ceny Ď rozhodují na základě podaných nominací příslušná kolegia. Nominovaný mohl darovat potřebným peníze nebo třeba svůj um a čas. Výše peněz není důležitá, ale význam pomoci a její dopad pro toho, kdo byl podpořen.

Každá nominace se plnohodnotně zúčastní celostátního finále, které se koná ve spolupráci s Národním divadlem v Praze, kde má šanci na získání jedné z mnoha celostátních cen Ď - dle posouzení celostátního Kolegia a to bez ohledu na případné výsledky kol krajských a městských, či na účast nebo neúčast v těchto předkolech (pro účast ve finále není nutné absolvovat předkola). Seznam všech nominovaných v Karlovarském kraji včetně popisu jejich aktivit pro městská kola i krajskou cenu najdete ZDE.

reklama

autor: PV

Klára Kocmanová byl položen dotaz

Proč jsou veřejné charitativní sbírky daněny?

Sbírku na Martínka chcete sice od daně osvobodit, což je super, ale mě šokovalo, že jde o výjimku. Není to nelidské danit pomoc potřebným? Hodláte s tím něco dělat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cheb: Lávka na Švédský vrch už slouží občanům

16:29 Cheb: Lávka na Švédský vrch už slouží občanům

Ve středu 27. 9. 2023 byla slavnostně zprovozněna lávka na Švédský vrch. Téměř po sedmi letech byla …