Sokolov: Kácení stromů zahájí přípravy na výstavbu heliportu v areálu Bohemia

26.03.2026 7:17 | Tisková zpráva
autor: PV

V areálu Bohemia v Sokolově se rozbíhají přípravy na vybudování nového heliportu pro potřeby připravovaného urgentního příjmu sokolovské nemocnice.

Sokolov: Kácení stromů zahájí přípravy na výstavbu heliportu v areálu Bohemia
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.

První fází projektu bude kácení stromů v místě plánované stavby, které umožní zahájení dalších prací. Nový heliport vznikne v blízkosti stávající přistávací plochy, jež je dnes využívána spíše příležitostně.

Anketa

Jak vnímáte demonstraci Milionu chvilek na Letné?

hlasovalo: 1 lidí

Pro provoz urgentního příjmu je však nutné vybudovat certifikované zařízení odpovídající přísným technickým a bezpečnostním požadavkům. Součástí bude například zpevněná plocha a naváděcí osvětlení, které umožní přistávání vrtulníků i v noci nebo za zhoršených podmínek. Provoz tak bude možný nepřetržitě, 24 hodin denně.

Kácení stromů proběhne nejen přímo v místě budoucího heliportu, ale další zásahy do zeleně jsou plánovány také na podzim v širším okolí přistávací plochy. Důvodem je zajištění bezpečného provozu, aby vzrostlé dřeviny nepředstavovaly překážku pro přistávající vrtulníky. Za odstraněné stromy bude provedena náhradní výsadba.

Samotná výstavba heliportu by mohla začít v průběhu letošního léta a dokončena by mohla být ještě do konce roku. Investorem projektu je Karlovarský kraj. Součástí záměru je také vybudování nové příjezdové komunikace, která zlepší dostupnost místa pro zdravotnické složky.

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Mohu požádat o vaše vyjádření k tvrzení Hlubučka?

Co je na tom, co uvádí pravdy? https://www.infakta.cz/rozhovor-s-petrem-hlubuckem-cast-2-strujci-dozimetru.html Jaká je vaše skutečná role v kauze Dozimetr a je STAN opravdu tak transparentní, jak se snažíte prezentovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Sokolov: Kácení stromů zahájí přípravy na výstavbu heliportu v areálu Bohemia

7:17 Sokolov: Kácení stromů zahájí přípravy na výstavbu heliportu v areálu Bohemia

V areálu Bohemia v Sokolově se rozbíhají přípravy na vybudování nového heliportu pro potřeby připrav…