Sokolov: Prostranství u střediska dostává novou podobu

28.10.2020 20:06

Novou podobu právě dostává prostranství u zdravotnického střediska mezi ulicemi Závodu míru a Marie Majerové.

Sokolov: Prostranství u střediska dostává novou podobu
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.
reklama

Akci připravil po administrativní a projektové stránce odbor rozvoje města, vlastní realizace se pak ujala městská společnost SOTES Sokolov. Úprava celého místa by měla být hotová do konce listopadu a náklady se pohybují kolem 1,8 milionu korun.

Ploše mezi střediskem a panelovými domy v současnosti dominovalo takzvané rabátko, které zde vzniklo před několika desítkami let. Jeho stav byl ovšem už nevyhovující. Stejně tak byl špatný stav zeleně, která zde byla kdysi vysazena. Kvůli nedostatku prostoru se například kořeny stromů neměly kam rozrůstat a tak začaly usychat. Místo se stalo problematické i proto, že rabátka využívali k posedávání lidé, které dodržování vyhlášky města o veřejném pořádku příliš netrápilo. Což bylo i častým terčem kritiky obyvatel sídliště.

Revitalizace prostranství u střediska.Revitalizace prostranství u střediska.Revitalizace prostranství u střediska.Revitalizace prostranství u střediska.Revitalizace prostranství u střediska.

To vše by mělo být díky prováděné revitalizaci místa minulostí. Staticky narušené rabátko zmizelo a místo něho vznikne prostranství s parkovou úpravou, jíž bude dominovat symbolické písmeno „s“. Tímto prostorem vede i nová trasa víceúčelové stezky pro cyklisty a pěší mezi „Čapkárnou“, sídlištěm a areálem zdraví. Ta se již staví. Obdobně, jako bude upraven prostor u střediska, už byla revitalizována jedna z ploch na sídlišti Vítězná poblíž tamní prodejny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: V areálu Český mlýn se v pondělí začne stavět pumptrack

20:23 Jihlava: V areálu Český mlýn se v pondělí začne stavět pumptrack

Na staveništi začnou od pondělí 1. března platit bezpečnostní opatření. Město prosí kolemjdoucí, aby…