Sokolov: Ve městě se opět objevily kontejnery na „BRKO“

1. 4. 2020 13:07

Lidé opět mohou s příchodem jara využívat hnědé kontejnery na biologicky rozložitelný komunální odpad (BRKO). K devíti obvyklým stanovištím letos přibylo jedno nové, a to v Brněnské ulici.

Sokolov: Ve městě se opět objevily kontejnery na „BRKO“
Foto: wikipedia
Popisek: Sokolov.
reklama

Celkem tedy stojí v Sokolově na deseti místech. Svoz biologicky rozložitelného odpadu bude zahájen 3. dubna a stejně jako vloni bude probíhat jednou týdně až do konce října. Zajišťuje ho SOTES Sokolov spol. s r.o.

Biologicky rozložitelný odpad nesmí být v žádném případě zabalen v igelitových nebo mikrotenových pytlích! Pokud někdo vhodí do BRKO kontejneru (mají obsah 1100 litrů) odpad v plastu, znehodnotí tak obsah celého kontejneru. Někteří lidé toto upozornění v loňském roce buď ignorovali, nebo ho přehlédli, a odpad vhodili do nádob v igelitových pytlích.

Do kontejnerů na BRKO patří odpady z domácností. To znamená zbytky a slupky ovoce i zeleniny, zeleninová nať, jádřince, pecky z ovoce, vaječné skořápky a skořápky ořechů, čajové sáčky, kávová sedlina, odpady ze zahrady. V tomto případě se jedná o posekanou trávu, listí, větvičky, drny, starou zeminu i hlínu z květináčů, piliny, hobliny, kůru, plevele, dřevní štěpku, spadané ovoce, seno, slámu, košťály i celé rostliny. To vše volně vhozené, aniž by to bylo v plastových pytlích! Bioodpad prostě do kontejnerů volně vsypte…

A co by se určitě nemělo v kontejnerech na bioodpad objevit? Rozhodně ne produkty živočišného původu. Je také nutné dát pozor, aby bioodpad nebyl nebezpečnou látkou nebo s ní nepřišel do kontaktu. To znamená, že do hnědých popelnic nepatří kosti, maso a kůže, mrtvá těla zvířat a jejich exkrementy, plasty, sklo, sutě a kameny, chemické látky a jejich obaly, pytlíky z vysavače, cigarety, textil, jednorázové pleny, omáčky, pomazánky, vařené těstoviny a jedlé oleje.

Ve kterých ulicích jsou umístěny kontejnery na BRKO:

ul. Stará Ovčárna
ul. Halasova
ul. Šlikova
ul. Dělnická
ul. Školní
ul. Dvořákova
ul. Slovenská
ul. Mičurinova
ul. Hornická
ul. Brněnská

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem: Nové grilovací místo vzniklo na Střekově

19:33 Ústí nad Labem: Nové grilovací místo vzniklo na Střekově

Příjemné posezení s grilováním oblíbených dobrot mohou nově Ústečané zažít i na Střekovském nábřeží…