Stane se Zlín rekordmanem ve sběru vybitých baterií?

04.04.2011 9:05

V rámci oslav "Dne Země" se město Zlín pokusí překonat národní rekord ve sběru použitých baterií. Pětihodinový maratón proběhne ve čtvrtek 28. dubna na náměstí Míru.

Stane se Zlín rekordmanem ve sběru vybitých baterií?
reklama

"Staňte se rekordmanem i vy" je název akce, kterou chceme upozornit na nutnost recyklace vybitých baterií, protože jde o nebezpečný odpad. Jelikož se jedná o ekologickou aktivitu, dokonale zapadá do programu tematický zaměřeného týdne, který město pořádá k příležitosti oslav Den Země," prohlásil Petr Kratochvíl ze společnosti Ecobat, která se problematikou třídění baterií zabývá.

Obyvatelé Zlína mohou přinést 28. dubna od 9:30 až do 14:30 hodin použité tužkové baterky z dálkového ovládání, knoflíkové baterky z náramkových hodinek, z hodin, hraček, atd. Zapojit se mohou jak jednotlivci, tak neziskové organizace (obchody, firmy atd.) a školy. Navíc každý, kdo donese baterie, které budou na místě zváženy, obdrží slosovatelný lístek, se kterým může vyhrát zajímavé ceny!

Zástupkyně města Zlín, Dagmar Šimková, koordinátora kampaně ke Dni Země k připravované akci prohlásila: "Soutěž o rekord města ve sběru baterií jsme pořádali již před dvěma roky. Našemu městu přinesla nové cesty spolupráce mezi radnicí, školami a veřejností v oblasti třídění odpadů. Protože soutěž trefně motivuje širokou veřejnost právě k třídění odpadů, a tím i ochraně životního prostředí, zařadili jsme ji do programu kampaně Den Země 2011 ve Zlíně. Pomocí soutěže chceme ještě více podpořit osvětu třídění a recyklace baterií, které by na skládkách komunálního odpadu jinak ležely desítky let."

Na průběh pokusu o překonání rekordu bude stejně jako ve všech městech, které se již do projektu zapojily, dohlížet komisař agentury Dobrý den z Pelhřimova. Agentura zajistí v případě úspěchu také zápis do české knihy rekordů. Česká republika se chlubí hned dvěma držiteli národního rekordu ve sběru použitých baterií a to proto, že se zároveň hodnotí kategorie absolutní posbírané množství v kilogramech, jehož držitelem je město Ústí nad Labem; a kategorie posbíraného množství v přepočetu gramů na jednoho obyvatele, kde nejlepšího výsledku dosáhlo město Česká Třebová.

Další zprávy ze Zlína čtěte ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Zlin.eu

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krnov: Na Cvilíně a Ježníku vznikají běžecké trasy

8:36 Krnov: Na Cvilíně a Ježníku vznikají běžecké trasy

Síť značených běžeckých tras by už na podzim mohla doplnit oblíbené rekreační lokality na Cvilíně a …