Šternberk: Klášter i hrad v našem městě slaví Dny evropského dědictví

11.09.2019 12:14

V rámci oslav Dnů evropského dědictví můžete o tomto víkendu navštívit ve Šternberku zajímavé akce ve Šternberském klášteře a na hradě. European Heritage Days 2019… neboli Dny evropského dědictví (vžitý český překlad anglického názvu celoevropské akce) jsou významnou kulturně poznávací společenskou akcí, která slouží k posílení a rozšíření povědomí o našem kulturním dědictví. Pro širokou veřejnost se v těchto dnech zpřístupňuje co nejvíce zajímavých a výjimečných památek, budov, objektů i prostor včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné.

Šternberk: Klášter i hrad v našem městě slaví Dny evropského dědictví
Foto: wikimedia.org/Miloš Hlávka
Popisek: Šternberk
reklama

Letošní ročník Dnů evropského dědictví v České republice byl slavnostně zahájen dne 7. září v Litomyšli. Národním tématem je heslo „Památky a zábava“.

Doprovodný kulturní program při příležitosti těchto dnů bude pořádat i město Šternberk. Zveme Vás na nádvoří Šternberského kláštera, kde tento program v pátek 13. září v 17 hodin zahájíme. Můžete se těšit na představení divadelního spolku No PoTěš, který zde uvede komedii „Adéla je už po večeři aneb Poslední případ Nicka Cartera“, dále vystoupení Pěveckého sboru Šternberk, doprovodnou výstavu výtvarných prací pacientů Psychiatrické léčebny Šternberk s názvem „OPEN ARTE“ a hlavní program večera bude patřit cimbálové muzice Stupava z Dolních Bojanovic.

Hrad Šternberk připravuje na sobotu 14. září od 10 do 16  hodin rozšířené prohlídky hradu a prohlídku doprovodné výstavy zdarma. Hradem budou provázet průvodci oblečení do historických kostýmů. Začátek všech prohlídek bude situován do hradní kaple, nejstarší části hradu, kde vystoupí se svým historickým repertoárem hráčka na violoncello a studentka konzervatoře Vendula Pařenicová.

V rámci prohlídek se návštěvníci setkají s restaurátorkami, které v současné době pracují na obnově jedinečného souboru kachlových kamen. Uvidí přímo v reálných prostorách, jak probíhá obnova historických skvostů hradu. Restaurátorky představí svou zajímavou práci a jistě bude prostor pro dotazy návštěvníků. Jako bonus bude v tento den zpřístupněna stálá výstava „Liechtensteinská dominia střední Moravy“ zdarma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hustopeče: Žižkovská dvojčata podporovaných bytů jsou kompletně hotová

21:10 Hustopeče: Žižkovská dvojčata podporovaných bytů jsou kompletně hotová

Bez tradiční pásky a s o dost menší pompou než u prvního sociálního domu se ve čtvrtek 24. září kola…