Šumperk: Dny architektury pozvou do hotelu Perk

02.10.2022 7:29 | Tisková zpráva

Mottem letošního festivalu Den architektury je slogan „Nebourej, transformuj!“, z velké části se tak akce zaměří na příkladná řešení rekonstrukcí a revitalizací. V Šumperku věnovali pořadatelé, jimiž jsou Šumperský okrašlovací spolek a místní muzeum, program rekonstrukci hotelu Grand.

Šumperk: Dny architektury pozvou do hotelu Perk
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě

Historička umění Kristina Lipenská z vlastivědného muzea představí v pátek 30. září historii místa, kde stojí rekonstruovaný hotel Grand. Zaměří se přitom na původní zástavbu lokality a na osobnosti, jež se zasloužily o vybudování funkcionalistické dominanty tehdejšího Chiariho náměstí. Sraz účastníků je v 18 hodin u hotelu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Vladimír Pikora, Ph.D. byl položen dotaz

Pane Pikoro, vím že se trápíte s rozpočtem a hledáte úspory.

Kolik by se uspořilo ve státním rozpočtu, kdyby 17.Listopad nebyl svátkem s dnem pracovního volna, ale "jen" významným dnem? Zdá se mi, že tento svátek není slaven důstojně a slouží k útokům na občany s jiným politickým názorem.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přerov: Parčík se proměňuje v kluziště, advent začne na bruslích

7:14 Přerov: Parčík se proměňuje v kluziště, advent začne na bruslích

V kouzelný zimní areál se mění parčík U Majáku v Bezručově ulici. Stavba kluziště je v plném proudu.