Šumperk: Nádraží roste před očima, začnou práce na výpravní budově

17.07.2020 14:05 | Zprávy
autor: PV

Práce na šumperském autobusovém nádraží a v prostoru u vlakového nádraží jsou v plném proudu. Práce zatím probíhají bez větších dopravních omezení. Na ta se budou muset řidiči připravit na přelomu srpna a září.

Šumperk: Nádraží roste před očima, začnou práce na výpravní budově
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě

„Vzhledem k tomu, že projektová dokumentace byla doplněna o nové rozvody energií a zelené střechy, pracuje se v současnosti na podkládce nízkého napětí a optických kabelů. Nyní se již instalují chráničky a dělají se hlavní páteřní rozvody pro elektrozařízení,“ uvedl vedoucí oddělení investic šumperské radnice Oto Sedlář. Vysvětlil, že na optickou síť bude například napojen parkovací systém, ale také automatická obsluha cyklověže, kamerový systém a wi-fi pokrytí.

V prostoru původního autobusového nádraží stavaři pokládají štěrbinové žlaby v souvislosti se zakládáním objektů pro přístřešky autobusových nástupišť. Hotové jsou betonové sloupy a zámečníci pracují na přístřešcích. Na ploše vyrůstají rovněž sloupy budoucího veřejného osvětlení a také sloupy pro semafory. Dělníci pokládají dlažbu u někdejší autobusové výpravní budovy a obruby s dvouřádky při Jesenické ulici. Tento měsíc by měly být zahájeny i práce na nové výpravní budově vybetonováním základové desky.

„V protější lokalitě u vlakového nádraží se dokončila pokládka dlažby na ploše kolem cyklověže a hotové je i velké parkoviště B2. V návaznosti na pokládku chrániček a elektrorozvodů se nyní postupně dláždí směrem od viaduktu,“ popsal postup prací v části přednádraží Oto Sedlář. Doplnil, že v souvislosti s instalací elektrorozvodů probíhají bezvýkopovou technologií protlaky pod ulicí Jesenickou, jež provoz nijak neomezují. „S omezením bude třeba počítat pravděpodobně na přelomu srpna a září, kdy by se měl začít frézovat stávající povrch komunikace,“ upřesnil vedoucí oddělení investic.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Praha 5: Šestnáctý ročník obnovených Májových slavností na Malostranském hřbitově

10:44 Praha 5: Šestnáctý ročník obnovených Májových slavností na Malostranském hřbitově

V neděli se na Malostranském hřbitově konal již šestnáctý ročník obnovených Májových slavností.