Šumperk: Odstartoval prodej lístků na Klášterní slavnosti

19.04.2021 14:36

Klášterní hudební slavnosti mají sestavený program a milovníci klasické hudby si mohou objednat vstupenky – to jsou poslední noviny od organizátorů populárního festivalu. Ti počítají s uvedením 15 koncertů v období od 27. června do 13. září.

Šumperk: Odstartoval prodej lístků na Klášterní slavnosti
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě
reklama

„Zda se nám podaří všechny uskutečnit je ve hvězdách, ale my stále věříme. Jsme připraveni pružně reagovat na v danou chvíli platná opatření. V případě potřeby budeme pro akce hledat vhodnější termíny, a pokud bude nutné některé zrušit, vrátíme vstupné v plné výši. Netrpělivě čekáme na stanovení konkrétních podmínek pro pořádání kulturních akcí, abychom se mohli začít připravovat,“ uvedl ředitel festivalu Roman Janků. Doplnil, že část vstupenek hodlá festival darovat zdravotníkům v regionu jako poděkování.

Novinkou 15. ročníku je jmenování rezidenčního souboru festivalu, jímž se stane Musica Florea. Na zahajovacím koncertu uvede festivalovou premiéru programu z děl Antonína Reichenauera a jeho současníků. Závěrečný koncert pak věnuje konfrontaci oratoria Václava Horálka s Requiem W. A. Mozarta.

Pozvání vystoupit na pozoruhodných místech Jeseníků přijaly i letos velké hudební osobnosti. Patronka festivalu harfenistka Jana Boušková zahraje spolu s koncertním mistrem České filharmonie Josefem Špačkem v dřevěném kostelíku v Maršíkově. Vůbec poprvé festival zavítá do klášterního kostela v Bílé Vodě a hned se světovým hornistou Radkem Baborákem.

Hudební lahůdkou bude uvedení barokní opery Endymio v lázních Jeseník včetně originálních kostýmů a kulis. Varhany v klášteře Na Hedeči rozezní Waclav Golonka. Kostel ve Šternberku bude lákat na hlasy zpěváků z Czech Enseble Baroque. Znovu ožije unikátní Tančírna v Račím údolí projekty nespoutané Gabriely Vermelho a mužského vokálního kvarteta Q VOX.

Nádvoří zámku Velké Losiny ozáří světelná show s hudbou Clarinet Factory. Osvěžení přinese swingový orchestr Ježkovy stopy v Rapotíně, multižánrové Bardolino ve Šternberku a fúze klasické hudby s folklórem FolkloreClassic v Loučné nad Desnou. Vzpomínce na Václava Havla bude věnován pořad Dopisy Olze v podání harfistky Zdeňky Šolcové, mezzosopranistky Evy Garajové a herečky Valérie Zawadské. A Karlovu Studánku rozezní Ensemble Lucis a Vivaldiho Čtvero ročních období.

„Je opravdu na co se těšit a my pevně doufáme, že kultura v létě opět ožije. Chceme lidem po měsících strastí přinést do života radost, vytáhnout je ven, přivést je na jiné myšlenky. A to hudba umí dokonale,“ slibuje Janků.

Oznámil také, že také odstartoval prodej vstupenek na festival. „Zatím jsme do prodeje uvolnili jen polovinu kapacity sálů, abychom v případě potřeby dokázali zajistit dostatečné rozestupy. Dá se tedy očekávat, že exponované koncerty mohou být velmi brzy vyprodané,“ informoval Janků. Část vstupenek hodlá festival navíc darovat zdravotníkům v Olomouckém kraji jako poděkování.

Letos poprvé organizátoři zřídili e-mail vstupenky@klasternihudebnislavnosti.cz. Sem mohou směřovat své dotazy a připomínky, a dokonce si rezervovat vybraná místa, a to maximálně na dobu tří dnů. Jakmile se otevřou informační a kulturní centra, budou vstupenky dostupné i na obvyklých místech v Šumperku, Jeseníku, Králíkách, Loučné nad Desnou, Bludově či Rapotíně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Vary Virtual. Revoluční aplikace nahradí plastovou Karlovarskou kartu

20:51 Karlovy Vary: Vary Virtual. Revoluční aplikace nahradí plastovou Karlovarskou kartu

Jen několik málo dopravních podniků v České republice dokáže odbavit cestující kompletně on-line a d…