Šumperk: První autobus vyjede z nového nádraží 18. ledna

05.12.2020 7:36 | Zprávy
autor: PV

Výstavba moderního autobusového nádraží v Šumperku jde do finále. Do konce roku proběhnou poslední dokončovací práce a testy. Provoz autobusového nádraží se vrátí na původní místo téměř přesně po roce provozu na náhradním stanovišti. První autobus z nového nádraží vyjede v pondělí 18. ledna 2021.

Šumperk: První autobus vyjede z nového nádraží 18. ledna
Foto: Archiv autora
Popisek: Šumperk, pohled z radniční věžě

Původní autobusové nádraží v Šumperku bylo postaveno v roce 1973. Příprava současné rekonstrukce začala v roce 2014. Samotná realizace byla zahájena v květnu 2019. V polovině ledna letošního roku byl přemístěn provoz nádraží na Jeremenkovu a Fialovu ulici, dopravní režim musel být změněn i v okolí náhradních nástupišť.

„Všem občanům města a cestujícím děkuji za trpělivost. Jsem si vědom toho, že náhradní autobusové nádraží je zátěží pro cestující i okolní dopravu. Proto jsem velmi rád, že se z provizoria můžeme vrátit po roce zpět. I přes omezení spojená s epidemií se nám podařilo splnit původní plán a dokončit rekonstrukci autobusového nádraží, včetně stavby parkoviště a cyklověže, ještě v roce 2020,“ řekl starosta Šumperka Tomáš Spurný.

V rámci projektu rekonstrukce autobusového nádraží byla postavena nová výpravní budova, jejíž přízemí je určeno pro veřejnost. Cestující zde budou moci využívat čekárnu, informační kancelář i sociální zázemí. Vnitřní prostory jsou klimatizované a pokryté wifi signálem. Ve zbytku budovy bude zázemí pro řidiče a správu nádraží. Výhodou při stavbě bylo použití modulárního systému CUBESPACE. Instalace tohoto systému je možná v jakémkoli ročním období a samotná hrubá stavba celé budovy trvala pouze dva dny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žatec: Kulturní léto 2026

13:44 Žatec: Kulturní léto 2026

Město Žatec zve všechny obyvatele i návštěvníky na sérii letních akcí Kulturní léto 2026, která běhe…