Tábor: Do města jezdí lidé i za pivem

23.09.2019 9:16 | Zprávy
autor: PV

Už takřka 4 roky mohou příznivci pěnivého moku navštěvovat Muzeum pivovarnictví v Táboře. Vzniklo v unikátních sklepních prostorách domu U Lichviců na Žižkově náměstí, dnes známého jako restaurace Beseda. Projekt, který finančně podpořila Evropská unie, realizovala Střední škola obchodu, služeb a řemesel a Jazyková škola s právem SJZ Tábor.

Tábor: Do města jezdí lidé i za pivem
Foto: mesto-tabor.cz
Popisek: Tábor

„Cílem projektu, na nějž škola získala více než pětimilionovou dotaci prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihozápad, bylo využít odkaz našich předků v Táboře v oblasti vaření piva pro příliv nových turistů do města. Pivo se v Táboře začalo vařit už v roce 1437 a vařilo se až do druhé poloviny 20. století. Tato tradice z města vymizela díky velkým pivovarským společnostem, což mělo negativní dopad na kulturní ráz města a dochování významných městských řemesel. Vybudováním pivovarnického muzea se navázalo na staletou tradici vaření piva v Táboře,“ uvedla Michaela Čermáková Šímová, ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který finance na vybudování muzea poskytl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žatec: Skatepark pod dohledem

22:41 Žatec: Skatepark pod dohledem

Bezpečnost, ochrana veřejného majetku a větší pocit jistoty pro návštěvníky. To jsou hlavní důvody, …