Dosavadní požární stříkačka byla z roku 1990 a došlo na ní k závadě pod hlavou motoru při taktickém cvičení na Žižkově náměstí listopadu 2022, kdy profesionální hasiči ve spolupráci s dobrovolnými nacvičovali tzv. dálkovou dopravu vody z prostoru sádek pod hrází Jordánu až na historické Žižkovo náměstí.
„Přenosná stříkačka právě u tohoto cvičení dosloužila. Oprava zastaralého typu by dosahovala částky, za kterou dnes lze pořídit zařízení nové. S novým typem čerpadla má dobrovolná jednotka výborné zkušenosti při hašení požáru v Českém Švýcarsku, kterého se letos aktivně zúčastnila,“ uvedl starosta Štěpán Pavlík.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Co myslíte tou změnou, která podle vás nejde demokraticky prosadit?
A byl byste snad pro nějaké prosazení změn nedemokraticky? A byl byste radši, kdyby v 89 nedošlo ke změně režimu? Myslíte, že bysme se dnes měli líp?
Další články z rubriky

11:17 Projekt Telematika Mladá Boleslav II vstupuje do další fáze
Cílem projektu Telematika Mladá Boleslav II je obnova zastaralé technologie světelných signalizačníc…
- 22:09 Jeseník: Informační centrum oslavilo jubileum
- 19:06 Pardubice: Kůň zůstává natrvalo, město odkoupilo sochu od autora
- 16:21 České Budějovice: Země živitelka má letos podtitul Nová éra
- 13:05 Hradec Králové: Čestné občanství pro Navarovou a Siniakovou
- 10:23 Třebíč: Dva oblíbení faráři odcházejí do nových farností