Tábor: Městská MHD směřuje ke stoprocentní elektromobilitě

21.02.2025 13:43 | Tisková zpráva

V roce 2030 by celý vozový park městské hromadné dopravy (MHD) v Táboře mohl být na elektrický pohon. Řekl to jako reálné přání místostarosta Tábora pro dopravu Martin Mareda při otevření dobíjecího depa pro autobusovou dopravu v areálu firmy Comett Plus, která MHD v táborské aglomeraci provozuje.

Tábor: Městská MHD směřuje ke stoprocentní elektromobilitě
Foto: mesto-tabor.cz
Popisek: Tábor

Místostarosta připomněl, že útlum spalovacích motorů v MHD začal v roce 2006, kdy se objevily první nízkoemisní vozy na CNG. „Právě před dvaceti lety byla v Táboře velmi špatná kvalita ovzduší. Jedním z řešení bylo nasazení nízkoemisních vozidel. Elektromobilita je dalším logickým krokem,“ uvedl Martin Mareda. Vozidla táborské MHD v současnosti nepoužívají ani jeden dieselový motor.

Přípravy na vybudování moderního dobíjecího depa pro autobusovou dopravu trvaly zhruba dva roky. Firma Comett Plus našla partnera ve společnosti E.ON Drive. Jak sdělil jednatel firmy Comett Plus a ředitel divize autobusové dopravy Aleš Melich, v Chýnovské ulici vzniklo depo s 12 dobíjecími místy, dalších 5 míst funguje v Mladé Vožici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Pamětní Tolar připomíná historii kartounek

11:17 Česká Lípa: Pamětní Tolar připomíná historii kartounek

Nový pamětní list České Lípy ve tvaru bankovky koupíte za 200 korun.