Tábor ruší dvoudenní vánoční trh i čertovské rojení

15.11.2020 9:41

Vedení Města Tábora rozhodlo, že zruší dvoudenní Staročeský vánoční trh (plánovaný na 12. a 13. prosince 2020).

Tábor ruší dvoudenní vánoční trh i čertovské rojení
Foto: mesto-tabor.cz
Popisek: Tábor
reklama

Důvody vysvětlila vedoucí Odboru kultury a cestovního ruchu Radka Šimková. „Jde o akci, kde je veliká koncentrace lidí – minimálně dva tisíce v jednom okamžiku. Vidina toho, že budou povoleny akce s větším počtem než tisíc lidí, je zatím téměř nulová,“ uvedla vedoucí. Město Tábor tuto neradostnou zprávu sděluje velmi nerado, ale epidemiologická situace jednoduše konání podobných akcí neumožňuje.

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 12959 lidí

Bohužel se neuskuteční ani klasické provedení čertů na Žižkově náměstí (5. prosince). Opět se jedná o velmi populární akci, která je ale hodně kontaktní a tudíž neuskutečnitelná.

Program na náměstí T. G. Masaryka před zemědělskou školou město připraví tak, aby šlo reagovat na aktuální podmínky. Odbor kultury a cestovního ruchu nainstaluje v týdnu od 23. do 26. 11. 2020 slámový betlém a Ježíškovu kancelář včetně čtyř prodejních stánků.

„Necháme je ozdobit chvojím a vánočním osvětlením. Pokud to situace dovolí, stánky otevřeme i během prosince. Zjistíme zájem stánkařů i za těchto omezených podmínek. Dle nařízení vlády není dovoleno konzumovat alkohol na veřejnosti. Tradiční stánek s punčem a svařeným vínem nemůže zatím být,“ vysvětlila Radka Šimková.

Pokud dojde koncem listopadu nebo v prosinci k částečnému uvolnění protiepidemických opatření, Město Tábor bude flexibilně organizovat drobný program (např. Mikuláš s čertem by chodili po městě, živý betlém 19. 12., vánoční vytrubování 24. 12., rozdávání betlémského světla 24. 12.).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jindřichův Hradec: Situace v nemocnici je kritická, má sto pacientů s covidem

20:27 Jindřichův Hradec: Situace v nemocnici je kritická, má sto pacientů s covidem

Včerejší jednání zastupitelstva města, které probíhalo online, začalo netradičně vystoupením primáře…