Tanvald: Gymnázium se stává fakultní školou Univerzity Karlovy

16.01.2020 20:21

Tanvaldskému gymnáziu se dostalo významného uznání, kdy na základě dlouhodobých vynikajících studijních výsledků jeho studentů bylo po splnění daných kritérií přijato do sítě Fakultních škol Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Tanvald: Gymnázium se stává fakultní školou Univerzity Karlovy
Foto: Tanvald.cz
Popisek: Tanvald
reklama

Spoluprací tanvaldského gymnázia s nejvýznamnější vzdělávací institucí v České republice se otevírají nové možnosti pro studenty i pedagogy v podobě nadstandardního přístupu k informacím, vzdělávacím programům realizovaných fakultou a používání jejího špičkového vybavení, které slouží přírodovědnému výzkumu. Pedagogové školy se v rámci této spolupráce stávají partnery fakultních kateder a výzkumných týmů, a mohou se tak podílet na přípravě budoucích učitelů nebo participovat na výzkumu v oblasti přírodovědného vzdělávání a oborových didaktik.

Do budoucna tak škola získává možnosti snadnějšího přístupu k novým kvalitním učitelům pro výuku přírodovědných předmětů. Slavnostní předání titulu fakultní škola tanvaldskému gymnáziu proběhne v pátek 24. 1. 2020 v Praze na půdě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy u příležitosti dne otevřených dveří této fakulty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pacov: Město otevřelo nové komunitní centrum

16:59 Pacov: Město otevřelo nové komunitní centrum

V pátek 14. února bylo za hojné účasti veřejnosti slavnostně otevřeno Komunitní centrum Pacov.