Teplice: S projektem Trenéři do škol objevují žáci nové sporty

12.02.2024 7:29 | Tisková zpráva

Další cyklus projektu Trenéři do škol probíhal také na ZŠ Plynárenská, tentokrát v duchu gymnastiky. Žáci si zkoušeli průpravná cvičení na kotoul vpřed. Většině se i celý cvik povedl. Zábavnou formou si zkoušeli různé druhy házení, předávání míčů a procvičovali si celkovou obratnost.

Teplice: S projektem Trenéři do škol objevují žáci nové sporty
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Radnice v Teplicích

Velkým zpestřením byla i hra s barevným padákem, který jistě zařadí i do dalších společných hodin tělesné výchovy a naučí se obměny základů cvičení s ním.

Teplice jsou prvním městem v Ústeckém kraji, které se do projektu Trenéři do škol zapojilo. Cílem projektu je podpořit pohyb u dětí a přispět k jejich celkovému zdraví. Kvalifikovaní a školení trenéři fotbalu, tenisu, juda, běžeckého lyžování, tance nebo právě gymnastiky pomáhají učitelům již od podzimu minulého roku rozhýbat žáky prvních tříd.

O projekt projevilo zájem všech 10 teplických základních škol. Začíná se v prvních třídách, kterých je v letošním školním roce celkem 26. Trenéři by tyto ročníky měli navštěvovat až do třetí třídy. Současně by se to týkalo i dětí, které budou nastupovat do prvních tříd v následujících letech. 

reklama

autor: PV

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Diskuze

Dobrý den, pane Bendle. Hned na začátku říkám, že podle mě nemají zemědělci k demonstracím důvod. Vždyť jejich zisky rostou, tak na co si stěžují? Ale proč vás oslovuji je kvůli vašemu komentáři. Tvrdíte, že protest pokus nelegitimních osob o destabilizaci. Proč myslíte, že by se o to někdo snažil? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Teplice: Horní rybník v Zámecké zahradě je napuštěn

20:34 Teplice: Horní rybník v Zámecké zahradě je napuštěn

Horní rybník v Zámecké zahradě prošel celkovou revitalizací a nyní je opět napuštěn. Proces napouště…