Titul Urbanistický projekt roku 2014 - Hradec Králové obstál na výbornou

29.10.2014 9:59 | Zprávy

Titul urbanistický projekt roku 2014 v rámci soutěže Stavba roku náleží od včerejšího dne Hradci Králové. V řadě kvalitních rozsáhlých developerských projektů totiž územní studie lokality poblíž Malého labského náhona v Hradci Králové - Kuklenách obstála coby projekt drobného urbanistického detailu, avšak s velkým významem pro město i Hradečany.

Titul Urbanistický projekt roku 2014 - Hradec Králové obstál na výbornou
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Zadavatelem územní studie bylo město Hradec Králové a zpracovatelem zadání a koordinátorem projektu byl kolektiv zaměstnanců královéhradeckého magistrátu, konkrétně z řad odboru hlavního architekta. Nechyběli specialisté na dopravu, zeleň a životní prostředí. Právě díky této skupině lidí se pod rukama zpracovatelů Petra Sladkého, Tomáše Haroma a Martina Krause zrodila územní studie, na základě níž by se v budoucnu mělo zanedbané místo Kuklen se zchátralými výrobními areály stát prostorem pro kvalitní bydlení s vysokým podílem zeleně v podobě dvou parků.

„V místě rozpadlého areálu bývalé koželužny by mělo vzniknout centrum sociálního bydlení, integrující různé formy sociálního bydlení od bytů pro seniory, přes tzv. odlehčovací službu a další. Studie počítá i s tím, že součástí komplexu by bylo i místo pro setkávání a kulturně společenské vyžití a veřejný prostor pro relaxaci,“ popisuje budoucí funkci lokality Jindřich Vedlich, náměstek primátora. Výstavba bytů pro seniory by přitom zapadla i do koncepce města.
„Územní studie, s níž jsme se do této prestižní soutěže přihlásili, sloužila jako podklad pro vypracování dalších stupňů projektové dokumentace na parky. Cílem územní studie bylo především komplexně prověřit možnosti přestavby území v podrobnosti, která není postihnutelná v územním plánu a studie by měla rovněž sloužit jako podklad pro nově připravovaný územní plán,“ vysvětluje Michaela Matoušová z odboru hlavního architekta Magistrátu města Hradec Králové. Výstupy z této studie budou převzaty do návrhu nového Územního plánu města Hradec Králové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Hradeckralove.org

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Část kolumbárií v areálu krematoria čeká oprava

22:09 Karlovy Vary: Část kolumbárií v areálu krematoria čeká oprava

V pondělí 10. listopadu 2025 začne v areálu krematoria na Růžovém vrchu rozsáhlá oprava několika kol…