Třebíč zprostředkuje občanům druhé kolo elektronických aukcí elektřiny a plynu

28.09.2013 6:40

Chcete snížit náklady na domácnost či podnikání? Město pro Vás zajistilo příležitost snížit náklady na elektrickou energii a zemní plyn. Za tuto službu nehradíte žádné poplatky.

Třebíč zprostředkuje občanům druhé kolo elektronických aukcí elektřiny a plynu
Foto: rep
Popisek: Třebíč

Za posledních pár let se ceny energií neustále zvyšují. A proto se město Třebíč rozhodlo jít podobným směrem, jako některá další města a obce, a poskytnout svým občanům i podnikatelům možnost zapojit se do elektronické aukce na dodavatele energií.

Velkým úspěchem skončil pro obyvatele města a okolí výsledek e-aukce v 1. kole. Aukce konané dne 27. 6. se zúčastnilo v rámci celé ČR celkem 2861 domácností. Třebíčských domácností se účastnilo celkem 449 a ušetří za dva roky dodávek elektřiny a plynu celkem 2 506 000 Kč, což představuje průměrně 2791 Kč ročně na jednu domácnost. Úspora na dodávku elektrické energie byla průměrně 32,4 % na domácnost, u plynu pak 26,3 %

Pro velký ohlas mezi občany a na základě nesčetných telefonátů a e-mailů se radnice rozhodla zprostředkovat další kolo aukce.

Jak je možno se zapojit? Stačí postupovat dle tohoto harmonogramu:

1.     nachystat si kopii smlouvy se stávajícím dodavatelem, ze které je jednoznačně patrná délka platnosti smlouvy (pouze nachystat, nic sami nevypovídat, neukončovat),

2.     nachystat si kopii posledního ročního vyúčtování (v případě, že chybí, je třeba napsat předpokládanou roční spotřebu),

3.     navštívit osobně v měsíci říjnu kontaktní místo na radnici v Třebíči (Karlovo náměstí), zde si vyzvednout smlouvu, prostudovat si ji, v případě kladného rozhodnutí ji vyplnit, podepsat a přiložit předchozí dva dokumenty.

Je to jednoduché, nic více není potřeba. Zároveň také nic z toho nesmí chybět!

A samotný průběh?

Jedná se v podstatě o elektronickou dražbu, ve které dodavatelé přes internet snižují své nabídky a snaží se tak získat zakázku a klienta. Výhodou tohoto způsobu nakupování je průhlednost celého průběhu nákupu a navíc fakt, že dodavatelé o svého klienta férově soutěží. "Síla každého klienta je v tom, jak velký objem zakázky dodavatelům na trhu nabízí. Čím větší je poptávka, tím lepší ceny samozřejmě mohou dodavatelé nabídnout,“ uvedl Vítězslav Grygar, ředitel společnosti eCENTRE, která aukci na dodavatele v Třebíči bude zajišťovat.  Přihlásit se mohou jednotlivé domácnosti, bytová sdružení i podnikatelé. Pořádající firma pak všechny sdruží, stanoví přesné podmínky, které musejí dodavatelé dodržet, a osloví všechny dodavatele energií na trhu, aby o „balík“ domácností soutěžili v on-line elektronické aukci. 

Pro občany i podnikatele je tato služba úplně ZDARMA. Pořadatelské firmě neplatí za zprostředkování e-Aukce nic ani město. Aukční poplatek zaplatí firmě po ukončení aukce dodavatel, který e-aukci vyhraje. Všechny věci související s ukončením stávající smlouvy a uzavření smlouvy s novým dodavatelem zajistí pořádající společnost. Klient se o nic nestará. Občana se nová smlouva týká až v momentě, kdy je jasné, že ušetří. V případě, kdy je nová cena vyšší než ta jeho původní, nic se pro něj nemění.

Město Třebíč převzalo nad akcí patronát a záštitu. 

Veškeré dotazy všem zájemcům zodpoví místostarosta Pavel Pacal (p.pacal@trebic.cz, 724383681). Město Třebíč bude zajišťovat sběr podkladů od občanů a podnikatelů, a to na Kontaktním místě na Městském úřadě Třebíč (přízemí, dveře č. 002), od 2. 10. do 23. 10. 2013, každé pondělí a středu od 13.00 do 17.00 hod.

Pro zájemce o bližší a podrobnější informace proběhne v pondělí 30. září od 17 hodin v Národním domě setkání s občany města na dané téma.

Mgr. Pavel Pacal, místostarosta města

reklama

autor: trebic.cz

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Třebíč: Služby Denního rehabilitačního stacionáře změní poskytovatele

11:17 Třebíč: Služby Denního rehabilitačního stacionáře změní poskytovatele

Město Třebíč dlouhodobě zřizuje jedinou příspěvkovou organizaci v rámci sociálních služeb, kterou je…