Třeboň: Město žádá kraj o dotace na kulturu

22. 1. 2021 8:36

Radní města Třeboně na svém druhém lednovém jednání schválili podání žádostí o dotace Jihočeského kraje zaměřené na podporu kultury, podporu soutěží a přehlídek a rovněž podporu muzeí a galerií.

Třeboň: Město žádá kraj o dotace na kulturu
Foto: Třeboň
Popisek: Třeboň
reklama

Předmětem jednotlivých žádostí bude poskytnutí dotace na několik akcí či aktivit města. Žádáme o finance na realizaci Historických slavností Jakuba Krčína, které by se měly uskutečnit v červenci tohoto roku. Dále podáváme žádost o podporu postupové přehlídky poezie Třeboň poetická, která již získala ve městě tradici. Pro Dům Štěpánka Netolického bychom rádi utvořili katalog o osobnosti, po které je dům pojmenován. Katalog by zároveň obsahoval poutavé informace o stálé expozici instalované v domě a řadu edukačních materiálů pro malé návštěvníky muzea a galerie. Spoluúčast města je vždy minimálně 30%, ale podíl se bude odvíjet od výše poskytnuté dotace.

Stejně tak město žádá o dotaci pro Jihočeský festival zdraví Třeboň 2021. Letos se bude konat již 10. ročník a jedná se o největší akci projektu Zdravé město Třeboň. Festival se koná každoročně pod záštitou vedení Jihočeského kraje. Zaměřený je na podporu zdraví a vždy má i atraktivní kulturní program. Součástí je každoročně trh neziskových organizací a pořádání charitativní sbírky, která si vždy vybere konkrétní účel, kam bude výtěžek sbírky věnován.

V případě, že se akce vlivem protiepidemiologických opatření neuskuteční, vrátí město poskytnutou dotaci kraji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: V areálu Český mlýn se v pondělí začne stavět pumptrack

20:23 Jihlava: V areálu Český mlýn se v pondělí začne stavět pumptrack

Na staveništi začnou od pondělí 1. března platit bezpečnostní opatření. Město prosí kolemjdoucí, aby…